Duman ve Şaldinı Ailesinin Mutlu Günü

Mihriban-Ali Duman(Cici Kuaför) çiftinin nükleer enerji mühendisi oğlu Abdullah Safa Duman ile Margarita-Vasiliy Şaldinı çiftinin mühendis kızları Yevgeniya (Şaldinı) Duman dünya evine girdi.

Duman ve Şaldinı Ailesinin Mutlu Günü

                              DÜĞÜN MERASİMİ İLGİ GÖRDÜ

    Mihriban-Ali Duman(Cici Kuaför) çiftinin nükleer enerji mühendisi oğlu Abdullah Safa Duman ile Margarita-Vasiliy Şaldinı çiftinin mühendis kızları Yevgeniya (Şaldinı) Duman Bafra Belediyesi Ali Kale Turistik Tesislerinde gerçekleştirilen görkemli bir düğün merasimi ile evlendi.

    Türkiye'nin nükleer enerjide yerli mühendislerinden Abdullah Safa Duman ve Yevgeniya (Şaldinı) Duman görkemli bir düğün merasimi ile hayatlarını birleştirdi.

         YÜKSEK NÜKLEER ENERJİ MÜHENDİSLERİ BAFRA’DA EVLENDİ

     Duman ailesi, Bafra Belediyesi Ali Kale Turistik Tesislerinde gerçekleştirilen düğün merasiminde, davetlilerle yakından ilgilendi.

    Düğün merasiminde Duman ve Şaldinı ailelerinin yakınları genç çiftin mutluluklarını paylaştı.

    Damatın babası Ali Duman, gelin ve damatın eğitim öğretimi hakkında gazetemize yaptığı açıklamada, ”Gelinim Moskova’da okuyor. Şuanda yüksek lisansını yaptığı okulda Yardımcı Doç. Doktorluğa çalışıyor. Kendi oğlum Abdullah Safa Duman’da Ulusal Nükleer Araştırma Üniversitesini tamamladı. Oğlum Abdullah Safa Duman Moskova’da şuan yüksek lisans yapıyor. 2,5 yıl sonra Mersin Akkuyu NGS A.Ş.’ne yüksek başmühendis olarak, gelinim ve oğlum birlikte gelecekler.  Gelinimiz geçen sene Moskova Camiinde müslüman oldu. Gelinimin babası kendi Tatar Türklerindendir. Rus baskısı altında kalmışlar ama önemli olan iki sevabı birlikte birden işlemektir. Hem gelinimi oğlum müslüman yaptı, hemde oğlum iki sevap yaptı. Allah hayırlı ve uğurlu etsin” dedi.

     Düğün merasimine; Siyasi parti ilçe başkanları, işadamları, mesleki oda temsilcileri, Okul Müdürleri, öğretmenler, sivil toplum örgütleri temsilcileri, esnaflar, duman ailesi yakınları ve çok sayıda davetli vatandaş katıldı.

                        NAMIK AZGIN 


Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2015, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174