YAZ KUR’AN KURSLARIMIZ YARIŞIYOR FİNALİ

Yaz Kur’an Kursları arası Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma ve dini bilgiler yarışması finali Bafra müftülüğü Konferans salonunda yapıldı.

YAZ KUR’AN KURSLARIMIZ YARIŞIYOR FİNALİ
banner195

     Yaz Kur'an Kursu öğrencilerinin ilgiyle takip ettiği yarışma oldukça çekişmeli geçti. Kıyasıya devam eden yarışmayı Yavuz Selim Camii Kur'an Kursu öğrencileri birincilikle bitirdi. Birincilere ödül olarak birer bisiklet takdim edildi. İkinci olan Fes-Der Kur'an Kursu öğrencileri çeyrek altın, üçüncü olan Tabakhane Camii Kur'an Kursu öğrencileri ise 100'er TL ödülle ödüllendirildi.

    Program, Büyük Camii Kur'an Kursu öğrencisi Niyazi Gündüz'ün açılış Kur'an-ı Kerim'i okumasıyla başladı. Şube Müdürü Bahattin Tama'nın açılış konuşması yaptığı program, Fatih Camii Kur'an Kursu öğrencilerinden oluşan korosunun sunduğu ilahilerle devam etti.

    Bafra Vaizi Abdullah Demircan'ın başkanlık ettiği jüride Selma Akyüz, Rasim Dinç ve Kadem Aslan bulundu.

     Bafra Müftüsü Burhan Keleş öğrencilere bir konuşma yaptı. Gençliğin ve bu dönemde öğrenilen bilgilerin ve yapılan ibadetlerin insan hayıtındaki değerinden bahsettiği konuşmanın akabinde, Bafra'daki görev süresini tamamlayan Bafra Müftüsü Burhan Keleş'e bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Bafra ilçe vaizi Abdullah Demircan tarafından, din görevlileri ve öğrenciler adına çiçek takdim edildi.

      Ön elemelerinin finale katılamayan fakat elemelere katılan öğrencilere de 50'şer TL ödül verildi. Program katılımcılara yapılan ikramla son buldu.

          NAMIK AZGIN 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174