Politika

Artvin Yusufeli'nde seçimlerin yenilenmesi kararı
Artvin Yusufeli'nde seçimlerin yenilenmesi kararı

- CHP'nin Belediye Başkan Adayı Barış Demirci: - "Bir zafer elde etmiş değiliz, yeni bir sayfa açtık"

Giresun Belediye Başkanı Şenlikoğlu, mazbatasını aldı
Giresun Belediye Başkanı Şenlikoğlu, mazbatasını aldı

- Aytekin Şenlikoğlu: - "Bundan sonra halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek hedefimiz"

CHP'nin itirazı Cumhur İttifakı'nın oylarını artırdı
CHP'nin itirazı Cumhur İttifakı'nın oylarını artırdı
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun hedefi tarım
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun hedefi tarım
2019 yerel seçim sonuçları
2019 yerel seçim sonuçları
2019 yerel seçim sonuçları
2019 yerel seçim sonuçları

- Giresun Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Aytekin Şenlikoğlu kazandı - Şenlikoğlu: - "Herkesin belediye başkanıyız, Giresun’un belediye başkanıyız ve bu şehrin hak ettiği hizmetleri alması için ne gerekiyorsa yapacağız"

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında

- Bolu Valisi Ahmet Ümit, oyunu 50. Yıl Ortaokulu'nda kullandı

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
"Size güvenmeyenlere bir ders verin"
"Türkiye'de çok başarılı belediyelerimiz var"
"Türkiye'yi yönetebiliriz hesabı içerisindeler"

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli: - "İstediğimiz gibi Türkiye'yi yönetebiliriz' hesabı içerisindeler. 31 Mart'ta AK Parti oylarının belli bir oranın altına düşmesi halinde bu hain projelerini gerçekleştirebileceklerini düşünüyorlar"

"Çok iyi geçireceğimiz bir 4,5 yılımız var"

- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: - "4,5 yıl bir seçimsiz dönemimiz var önümüzde, bunu hep beraber vatandaşıyla, hükümetiyle tüm paydaşlarla çok iyi geçireceğimiz bir 4,5 yılımız var" - "Seçimden hemen sonra ekonominin de düzeldiğini göreceksiniz, işlerin de çok daha iyiye gittiğini göreceksiniz" - "Yerel seçimlerde belediye başkanı seçecek dahi olsak iktidara güven olarak algılanacak bir seçime doğru gidiyoruz"

"Artık rüyanızda görürsünüz"
"Türkiye'ye örnek olacak kentsel dönüşüm yapılacak"
"Türkiye'deki ortalama 50 milyon seçmenin oylarına talibiz"
Bölgesel Acil Kurtarma Birliği 15 Temmuz'da açılacak
Bölgesel Acil Kurtarma Birliği 15 Temmuz'da açılacak

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: - "Acil kurtarmada rastlanılan durumların burada uygulamasının gerçekleştirileceği, bir nevi komandoların eğitim merkezleri gibi eğitimler sağlanacak. Çok önemli bir ünite. Yapımına geçtiğimiz yıl ağustos ayında başlandı. Bu yıl 15 Temmuz gibi bitirilecek" - "Hem Türkiye hem bölge için hizmet verecek prestijli bir mekana kavuşacağız"

"Bunların belediyecilik kariyeri de karneleri de sıfır"

- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: - "Cumhuriyet Halk Partisi yerel seçim manifestosu açıklıyor. Diyorlar ki, 'martın sonu baharmış.' Ben de Samsun'dan soruyorum, yahu bu Cumhuriyet Halk Partisi döneminde Samsun, İlkadım ne zaman baharı gördü ki, bu baharı da görsün. Pehlivan mindere çıkışından bellidir. Biz bunların belediyecilik kariyerini de biliyoruz, karnelerini de biliyoruz, ikisi de sıfır" - "Kim hangi kirli tezgahı kurarsa kursun, biz dev projeler, dev yatırımlar yapmaya devam ediyoruz" - "2023 yılına kadar tüm Türkiye'de en az 250 bin sosyal konut uygulaması yapacağız. 2019 yılı için hazırlamış olduğumuz 50 bin sosyal konutluk projemizi açıkladık ve başvuru sayısı bugün itibarıyla 550 bini aştı"

"Terör kadar önceliğimiz kentsel dönüşüm"
"Hep birlikte bu ülkede barış ve kardeşlik içerisinde yaşayacağız"
"Her gönlü fethetmemiz gerekiyor"
"Daha çok yapacak işimiz var"

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: - "Her alanda iyileşme sağladık. Türkiye'yi büyüttük ama her şeyi çözdüğümüz ve her sorunu hallettiğimiz iddiasında değiliz. Daha çok yapacak işimiz var"

"Adam mı bulamadılar da PKK'lıları listelerine koydular"

- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: (1) "325 PKK'lıyı, HDP'liyi kendi listelerinden Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti ve Saadet Partisi, tanımazlar, bilmezler, bunları belediye ve il genel meclis üyesi adayı yaptılar. Bunlar kimler? PKK'ya patlayıcı taşıyanlar. Uyuşturucu üretip, parasını PKK'ya gönderenler. 13-14 yaşlarındaki kızları dağa götürmek için sevk merkezi gibi çalışanlar. Adam mı bulamadılar da bu PKK'lıları Saadet Partisi'nin listesine, İYİ Parti'nin listesine, Cumhuriyet Halk Partisi'nin listesine koydular" - "Cumhurbaşkanımızın da hükümetimizin de bana verdiği görev, İçişleri Bakanı olarak olaylar olmadan, vatandaşımız, ülkemiz bir tehditle karşı karşıya kalmadan önce ona müdahale etmektir. Vatandaşımıza bir fitne, bir bela, musibet oluşturuyorsa benim görevim onu seyretmek değildir. Onu engellemek, önünü alabilmek ve vatandaşımızı böyle bir tehditten muhafaza etmeyi sağlayabilmektir"


banner151