banner110

Şifalı Su Kaynağı Havza'da.

Samsun un Havza İlçesinde yeraltın dan çıkan Şifalı kaynak suyu bölgede ilgi görüyor. Havza nın mahallesi olan yeni Doğan çayır[eski adıyla Musucuk köyü] mahallesi için de çeşmeden akan Şifalı yer altı kaynak suyu Şifa aramaya gelenlerin akımına uğruyor.

Şifalı Su Kaynağı Havza'da.
banner112

 Samsun un Havza İlçesinde yeraltın dan çıkan Şifalı kaynak suyu bölgede ilgi görüyor.

Havza nın mahallesi olan yeni Doğan çayır[eski adıyla Musucuk köyü] mahallesi için de çeşmeden akan Şifalı yer altı kaynak suyu Şifa aramaya gelenlerin akımına uğruyor.

Doğan çayır mahallesi sakinlerinden Şenol Ölçü oğlu Şifalı kaynak suyu hakkında bilgi verdi.

Ölçü oğlu konuşmasın da Doğan çayır mahallesin de yeraltından çıkan Şifalı su yaklaşık 100 yıla dayanıyor. Bu suyun bulunuş öyküsü zamanın burada yol çalışmaları yapılırken, yolları sulayan su kamyonun su bitmesi sonucu su deposunu doldurmak için Doğan çayır mahallesi için de bulunan çeşmede de deposunu doldurduktan sonra kamyonun aksamında bazı değişiklik olduğunu anlıyor ve su olan deposundan delikler açıldığını fark ediyor.Bu olay dan sonra kamyoncu şoför arkadaş bu suyun Şifalı olabileceğini yetkilere ve köy  halkına söylüyor.Tabi ki  bu suyu önce kendisi kullanıyor ve kullandıktan sonra faydasını fazlasıyla görüyor. Kendisinde olan rahatsızlıklar sona eriyor.

Şenol Ölçü oğlu bu yeraltın dan çıkan Şifalı Kaynak Suyunun  özellikle Böbrek Taşının Erimesinde, Böbrekteki kislerin giderilmesinde,İdrar Yollarındaki İltihabı yok  etmesinde ve İdrardaki kumlarının eritip  yok  etmede Şifalı bir kaynak suyudur.Türkiye nin her bölgesinden bu Şifalı suyu almak için gelen insanlarımız çok.Gerçekten de Şifasını görmeyen yok,bu su dan Şifa bulan vatandaşımız burayı hiç bırakmıyor.Suyumuzun Analizi yapılmış sonucu ise  insan sağlığına hiçbir zararı  ve yan etkisi yoktur belgesi vardır.

 Özellikle vatandaşlarımız  Cumartesi ve Pazar günleri Şifalı su dan almak için bura da   kuyruk oluşturuyorlar ve  su  bidonları dolduruyorlar. Ölçü oğlu, en az 30 ile 60 litre bu Şifalı suyu tükettiğinizde faydasını 15 ile 20 gün içersinde göreceksiniz.Eğer ben bura da tedavi görmek istiyorum diyorsanız kalacak yer yok diye dert etmesinler çünkü onlar için Pansiyonumuz mevcuttur.

Daha bura da onları değişik yerler ve bol Oksijenli hava bekliyor.Eğer Şifalı Yer altı Kaynak Suyun dan daha geniş bilgi almak için 0532 575 81 57 nolu numarayı arayabilirler.Son olarak ta bu rahatsızlıkları olan hastalarımız yüz de yüz Havza İlçesi, Doğan çayır [eski adıyla Musucuk Köyü] mahallesinde bulunan Şifalı Yer altı Kaynak Suyun dan faydasını göreceklerdir.Dedi.


Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2014, 20:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122

banner121