İYİ Parti Salıpazarı İlçe Başkanından BARAJ Açıklaması

Şakir Şahin: Değerli hemşehrilerimiz, Gün ola ki Salıpazarı'mıza dair edeceğimiz birkaç kelamı endişeler ve kaygılar şekillendirmesin. Günü gelse de artık Salıpazarı'nın geleceğine ışık saçan, karanlıktan sıyrılıp aydınlık yarınların temasının işlendiği meseleleri ana gündemimiz yapabilelim.

İYİ Parti Salıpazarı İlçe Başkanından BARAJ Açıklaması

Şakir Şahin: Değerli hemşehrilerimiz, Gün ola ki Salıpazarı'mıza dair edeceğimiz birkaç kelamı endişeler ve kaygılar şekillendirmesin. Günü gelse de artık Salıpazarı'nın geleceğine ışık saçan, karanlıktan sıyrılıp aydınlık yarınların temasının işlendiği meseleleri ana gündemimiz yapabilelim. Ancak ilçemizin geleceği, makus talihiyle verdiği mücadeleyi hala kazanamamıştır.
İktidarları süresince yolu, köprüyü, barajı milletimizin önüne lütuf gibi sunan kadrolar artık kendileriyle de çelişir hale gelmiştir.
Kaderine hep yetmezlik, yoksunluk ve şansızlık düşen Salıpazarı ilçemiz 30 yılı aşkın süredir istenilen, arzu edilen baraj meselesinde yine iktidar sahipleri tarafından men cezası almıştır. Bizler bu sefer gönülden takdir edebileceğimiz niyetlerini içimizde cümlelere dökmek üzereyken; baraj inşaatına DSİ'nin 700 milyar lira, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin de 500 milyar lira civarında sağladığı kaynağın ardından, ödeneksizlik nedeniyle durdurulduğunu öğrendik.


2017'de temeli atılan, sel sorununun önüne geçmesinin yanı sıra Çarşamba, Terme, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinde 143 yerleşim yerinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak önemde olan barajın yapımı için 66 milyon 893 bin 550 TL'lik sözleşme bedelinden bu zamana kadar 1 milyon lira gibi sembolik bir ödeneğin DSİ tarafından yüklenici firmaya gönderildiği konuşulmaktadır.
Talvegden yüksekliği 61.25 metre, talveg kotu 83.75 metre olacak barajın toplam gövde hacminin 350 bin metreküp olması planlanırken, projede bir arpa boyu kadar yol alınamaması her yıl sel felaketine maruz kalan bölge insanı olarak bizleri tedirgin etmektedir.


Baraj maliyetinin Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne devredildiği yüksek sesle iddia edilmektedir. Neden Salıpazarı'nı daha iyi yöneteceği iddiasıyla vatandaştan yetkiyi alanlardan barajın akıbeti konusunda herhangi bir açıklama yapılmamaktadır?
Salıpazarı insanı neyin külfetini ödemektedir?


Adalet ve Kalkınma Partisi'ni Salıpazarı'nda birinci parti yapmanın mükafatı bu mudur?
Felaketler acı ve üzüntü ortak noktasında buluştuğumuz anlarımızdan bir tanesidir.
Hiçbir doğal afet seçmen, meşrep ve mezhep ayırt ederek meydana gelmemektedir.
Dolayısıyla bu meseledeki endişelerimiz her görüşten, her partiden hemşehrilerimizle ortak

paydadadır.


Salıpazarının Yerel yönetim idarecilerden ve Ülkeyi yöneten hükümetin İlçe yöneticilerine sesleniyorum Artık halledin ve Salıpazarı'nın ekonomisini, hemşehrilerimizin can güvenliğini içinde bulunduğu tehditler karşısında güvence altına alın!"


Salıpazarı'nın payına düşen her dönem olduğu gibi yoksunluk, yetmezlik ve şanssızlık olmasın!
Salıpazarı hemşerilerimize söz verilen barajın inşaatına artık başlatın ve iyi parti ilçe teşkilatı olarak bu konunun takibi olacağımızı her zaman hükümet yetkililerine hatırlatılaçağız.


Salıpazarı ilçemiz sel felaket nedeniyle afat bölgesi ilan edilmesine rahmen yaklaşık 4 aydın baraja bir çivi çakılmamaktadır baraj inşaatında kullanılacak hiç bir ağır iş makinaların Baraj şantiyesinden gönderildiği
Şakir Şahin: Baraj inşaatının neden durdurulduğunda dair sayın hükümet yetkililer Salıpazarı hemşerilerimizi bilgilendirilmelerini talep ediyorum

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER