Yedaş’ın mağdur ettiği vatandaş konuştu;

Yedaş’ın Tek Görevi Elektiriği Kesmek veya fatura Yazmakmıdır?

Yedaş’ın mağdur ettiği vatandaş konuştu;

Milli sporcu Millî takım Antrenör  ve uzman Eğitmen Bilal Çelebi Yedaş Mağduru olarak sorununun çözülmesi için hangi yola kime başvuracağını bilemediğini dile getirdi.

Bilal Çelebi yedaş ın kendisini nasıl mağdur ettiğini şöyle açıkladı;

Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde Yıllardır kirada oturmaktayım. Başımı sokacak bir evim olsun diye yıllardır çalıştım. 19 Mayıs’ın Çandır Mahallesi Çarşaflı mevki 6-1 adresinde babadan kalma arazimizde bütçemin yettiği kadarıyla başımızı sokacak bir evim olması için gerekli mercilere başvurarak resmi izinlerimi alarak  belirli bir plan ölçüsünde proje uzmanlarının tavsiyesi üzerine kendi arazimizde bana gösterilen yere ev yapmak için harekete geçtim.

Arazim üzerinde çalışma yaparak inşaatını yapacağım eve gidecek yolu açtık. Yedaş’ın elektrik direği yolun ortasında kalırken yapılacak binanın üstüne de elektrik hatları yer almakta. iki ay önce  Gerek Yedaş’ı arayarak gerekse dilekçe yazarak Yedaş bünyesine Elektrik direklerinin yerinin değişmesi nin gerektiğini mağduriyetimi bildirir şekilde ifade ettim. 

Dilekçemde bana engel taşıdığını ev yapacağımı dile getirdim. iki aylık süre zarfında defalarca yedaş’ı aradım Genel merkezlerine e Mail yoluyla Mağduriyetimi dile getirdim. iki aydır uğraşmama rağmen yedaş ta muhattap bulamadım.

Konuyla ilgili mahalle muhtarlarına danıştığımda Yedaş’tan kendilerinin de mağdur olduklarını mahalle olarak sıkıntılarımız oluyor arayarak veya dilekçe vererek ulaşmaya çalışıyoruz. Bize geri dönüşler altı ay dokuz ay kadar sürüyor dediler.

Vatandaş olarak yedaş a sormak istiyorum. Benim ve benim gibilerin mağduriyetini kim giderecek.

Halkın sesine kulak vermeyen yedaşı kınıyor ve hizmet yapmaya davet ediyorum dedi.

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 18:54

Haydar Yıldırım

YORUM EKLE
YORUMLAR
muammer onder
muammer onder - 2 yıl Önce

kesinlikle size inaniyorum bizimde buna benzer bisey basimizda bafra sarikaya koyu evimizin önundeki direk ruzgara dayanamayip yikildi bir aydir tedasa soyluyoruz yapmiyorlar eve 200 metre kapali kablo cekip baska yerden ceylan aliyoruz tedas yetkilileri duysun isyanimizi

bafralı
bafralı - 2 yıl Önce

EPDK kurumuna konu ile ilgili müracaatta bulunabilirsiniz.

Selim Bozkurt
Selim Bozkurt - 2 yıl Önce

Bilal bey merhaba

Direkleri siz kepçe ile kaldırın onlar uyanana kadar evin kaba inşaatı bile biter. Hala uyanmazlarsa hurdaya satın direkleri de. Bu ülkede kanunu kendinize uydurun biz namuslu vatandaşlar kanuna uyduk ta ne oldu şimdiye kadar?

Bilal Çelebi
Bilal Çelebi - 2 yıl Önce

Yedaş çalışanları 04.01.2022 tarihinde gelerek elektriik direklerini kaldırıp uıygun olan yere tekrardan konumlandırdılar.
Geçde olsa mağduriyetimizin giderildiği için teşekkür ediyorum.

SIRADAKİ HABER