BAFRA'DA "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ" DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI

Samsun’un Bafra İlçesinde "19 Eylül Gaziler Günü"  nedeniyle bir program düzenlendi.

Samsun’un Bafra İlçesinde "19 Eylül Gaziler Günü"  nedeniyle bir program düzenlendi.


Bafra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda yapılan törende Bafra Gaziler Derneği, Bafra Belediye Başkanlığı ve Bafra Kaymakamlığı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konularak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.


Törende Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bafra Şube Başkanı Rahmi Şahin yaptığı konuşmada, "19 Eylül Gaziler Günü Türk kahramanlığının cesaret ve fedakârlığının en büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında taçlandığı bir gündür. 


Kahraman Gaziler gününüz kutlu olsun. Sizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşayan birer temsilcilerisiniz. Sizler Şehitlerimiz ile birlikte Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız. Gururla taşıdığımız Gazi unvanı Ata’mızdan biz gazilere intikal eden en büyük mirastır.


19 Eylül Gaziler Günü , bu toprakların vatan olmasında ve bekası uğrunda canlarını adayanların gurur ve şerefle hatırlandığı ve anıldığı  gündür. Ülkemizde şehidi ve gazisi olmayan aile yok gibidir.’’dedi.
Törene Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Ak Parti Samsun Milletvekili Av.Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Jandarma Komutanı Üsteğmen Fatih Özer, Siyasi Parti Temsilcileri, Daire Müdürleri, Muharip Gaziler Derneği, Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği, Türkiye Harp Malulleri Şehit Dul ve Yetimler Derneği Başkan ve üyeleri ile Bafra Muhtarlar Derneği Başkanı katıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2021, 11:57

Muhammet SÖYLEMEZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174