BAŞKAN KAPLAN' IN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

Bafra Görme Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Kaplan, 14 Mart Tıp Bayramı' na ilişkin bir mesaj yayınladı. Başkan Kaplan'ın mesajı şöyle:

BAŞKAN KAPLAN' IN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

BUGÜN EN ÖNEMLİ BAYRAMLARDAN BİRİNİ DAHA YAŞIYORUZ

“ Belki Bugün en önemli bayramlardan birini daha yaşıyoruz. Gece-gündüz, kar-çamur, bayram-tatil demeden büyük bir özveriyle insanların sağlıklı ve daha sağlıklı yaşaması, dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin bütün insanları yeniden hayata kavuşturmak için ellerinden gelen her türlü çabayı gösteren, hiçbir karşılık beklemeksizin severek insanları yeniden hayata tutunmalarını sağlamak için hiçbir yardımlarını esirgemeyen ve verilen görevleri zamanında ve tam yapanlar tüm sağlık çalışanlarımızdır.

ONLAR İÇİN DENİZLER, OKYANUSLAR KİFAYETSİZ KALIR

Gerçekten onlar için ne kadar övgü dolu sözler söylemiş olursak olalım, denizler, okyanuslar kadar söylediğimiz güzel sözler kifayetsiz kaldığı gibi, onların hakkını da hiçbir zaman ödeyemeyiz.

Çünkü onlar karşılaştıkları her türlü güçlüklere rağmen, kutsal mesleklerinin icrasında vatandaşlarımızın sağlık sorunlarının çözümüne yönelik insanüstü gayret gösteriyorlar. Özellikle günümüzde Türk Hekimleri' miz artık meslekleri gereğinden fazla gönüllülük anlayışıyla adeta bu işe kendilerini adamış bir insan topluluğu olarak büyük bir özveriyle ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar, bundan sonra da göstermeye devam edeceklerine inancım tamdır.

ATATÜRK " BENİ TÜRK HEKİMLERİ' NE EMANET EDİN " DEMİŞTİR

banner166
“ Beni Türk Hekimleri' ne emanet edin” diyerek gazi Mustafa kemal Atatürk de Türk Hekimleri' ne ne kadar önem verdiğini belirtmiştir. Gerçekten Tıp çalışanlarımızın işlerinin çok zor olduğunu, hem sabır, hem de gönüllülük esasına dayalı bir meslek icra ettiklerini özellikle belirtmek isterim.

Tıp çalışanlarımızın büyük bir fedakarlık göstererek, bizleri yeniden sağlıklı yaşama kavuşturmak için yaptıkları hizmetler bizler için iftihar kaynağıdır. Sağlık çalışanlarımızın bu denli gösterdikleri gayretlerine rağmen, son zamanlarda ne yazık ki birçok şiddete maruz kaldıklarını da üzüntüyle belirtmek istiyorum.

DOKTOR,HEKİMLERİMİZ ALÇAKCA ÖLDÜRÜLÜYOR

Halbu ki onlara karşı çok şey borçlu olduğumuz halde ne yazık ki birçok doktor, hekimlerimiz saldırıya uğrayarak alçakça, canice öldürülüyorlar. Tıp Bayramı' nda böyle üzüntülü bir hadiseyi paylaşmak istemezdim; ancak bu durum özellikle son zamanlarda ülkemizde sık sık karşılaştığımız olaylardan biri olmaya başlamıştır.

Bu tür saldırıların sona ermesi, bir daha bu çirkin hadiselerin yaşanmaması için hem millet, hem de devlet olarak elimizden gelen her türlü çalışmayı yapmamız gerekir. Kesinlikle karşılaşmak istemediğimiz Bu tür üzücü olaylara karşı tedbir amaçlı yaptırım gücü çok ağır olan yasal işlemleri hayata geçirmek için var gücümüzle çalışmalı ve bu tür şiddetlere karşı canla başla savaşarak mücadele etmemiz gerekir.

RAB' BİMDENKENDİLERİNESAĞLIKİ MUTLULUK HUZUR DİLERİM

Ben bu vesile ile minnet ve şükran duygularımı ifade etmeyi bir görev sayar, tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramları' nı en içten duygularımla kutlar, onlara yapılan şiddetin sona ermesini temennih eder, hepsine de görevlerinde üstün başarılar diler, Rab' bimden kendilerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler niyaz eder, en derin sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunarım.”

Haber: Oktay ZERRİN- Bafra

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner162