FARKLI İLÇELER SAHİPLENDİ, VEKİL NET KONUŞTU

Samsun'un Bafra ilçesinde açılması planlanan Eczacılık Fakültesi ile ilgili kamuoyunda bir takım dedikodular yayıldı.

FARKLI İLÇELER SAHİPLENDİ, VEKİL NET KONUŞTU

Konuyla alakalı Eczacılık Fakültesine farklı ilçelerde sahiplendi. Sosyal medya üzerinden bir takım kişiler Fakültenin Bafra'ya değil de farklı ilçelere yapılacağını belirtti. Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden açıklama yapan Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı kesin bir dille "Bafra Eczacılık Fakültesi hayırlı olsun"dedi.

İŞTE O PAYLAŞIM

banner166
"Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı olarak Bafra İlçemizde, Eczacılık Fakültesi kurulmasına ilişkin karar, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı. Eczacılık Fakültesi’nin Bafra’da açılmasına tensip buyuran başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’a, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e, Ak Parti Samsun Milletvekillerimize, Hayırsever Arslan Ailesine ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. OMÜ, Bafra Eczacılık Fakültesi hayırlı olsun"dedi.

GÖKSEL BAŞAR'DA BAFRA DEDİ

“BAFRA ECZACILIK HAYIRLI OLSUN”
Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar, bugün ki resmi gazetede yayınlanan 19 Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Bafra Eczacılık Fakültesi kurulması hakkındaki karar ile ilgili açıklamada bulundu.
Başar açıklamasında “1 Nisan 1975 tarihinde kurulan 19 Mayıs Üniversitesi’nin kuruluşundan bu güne kadar geçen 44 yıllık süreçte kurulamayan Eczacılık Fakültesinin bugün itibarı ile resmiyet kazandığını ifade etti.
Bir süredir Bafra’ya kurulması için çaba sarf edilen eczacılık fakültesi için Bafra heyeti olarak YÖK Başkanı Yekta Saraç 8 Mayıs 2019 tarihinde ziyaret edilerek destek istenmiş ve olumlu cevap alınmıştır. Bugün gelinen nokta çok sevindirici olmuştur.
Bu sonuçta emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve Bafra Eczacılık Fakültesi’nin en kısa sürede faaliyete geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

banner152
YORUM EKLE
YORUMLAR
BafrLi
BafrLi - 3 hafta Önce

Bafranın öz evladı AK Parti Samsun Milletvekili Av.Orhan Kırcalı, Samsunumuz için yapılan tüm çalışmalarının içindedir. Bafra ilçemizde açılması bugün onaylanan Eczacılık Fakültesinin açılmasınında mimarıdır. Vekilimiz Av. Orhan Kırcalı tüm görüşmeleri organize etmiş ve Eczacılık fakültesinin Bafra ilçesinde açılmasını Bafra Belediye Başkanı olmak üzere YÖK başkanı ziyareti gibi ziyaretlerde Bafra heyeti ile birlikte çalışmıştır. Allah Vekilimizden razı olsun.

Vekilim
Vekilim - 3 hafta Önce

Allah razi olsun vekilim. Bafranin oz evladi. Dis hastanesi, fakulte, alt yapi yenilikleri. Secimlerdeki gayretli calismalarida ayrica takdire şayan.

mustafa
mustafa - 3 hafta Önce

başta cumhur başkanımıza emeği geçen tüm arka daşlara özlikle canla başla çalışan vekilimiz orhan kırcalıya çok teşekkürler ederim

SIRADAKİ HABER

banner151

banner162