Vali Zülkif Dağlı’dan Bafra’ya Ziyaret

Samsun’un Bafra ilçesinde pazar denetimlerine katılan Vali Zülkif Dağlı, pazar esnafıyla ve alışverişe gelen vatandaşlarla sohbet edip Kadir Gecelerini kutladı.

banner195

Samsun’un Bafra ilçesinde pazar denetimlerine katılan Vali Zülkif Dağlı, pazar esnafıyla ve alışverişe gelen vatandaşlarla sohbet edip Kadir Gecelerini kutladı. Pazar denetimlerinde vatandaşların maske ve mesafeye dikkat etmelerinden dolayı memnun kalan Vali Zülkif Dağlı, bir kadın pazar esnafına “İşler nasıl?” diye sordu. Pazar esnafı da, “Sağlık olsun da pazar bir kere olsun. Canımız önemli. Allah herkese sağlık versin” diye cevap verdi.


Vali Dağlı’nın denetimleri sırasında ilginç anlar da yaşandı. Annesiyle pazar alışverişine gelen minik Yusuf Ali ile sohbet eden Vali Dağlı, “Göz hakkı” diyerek küçük çocuğa çilek ikram etti. Çileği alan Yusuf Ali’nin çileği yiyişi ve yedikten sonra karnını ovuşturması Vali ve beraberindekileri güldürdü.
 


Hedefimiz mavi
Pazar çıkışı açıklama yapan Vali Dağlı, “Bafra’mız sebze, meyve üretim yeri. Bu manada bu pazar önemli. Üreticilerimizin elindeki malların bitmesi gerekiyordu. Çünkü yaş sebze ve meyvenin beklemeye tahammülü yok. Ayrıca pazarcı esnafımızı rahatlatmak, pazardan alışveriş yapmak isteyen vatandaşlarımıza imkan vermek amaçlandı. Pazarlarımızda mesafenin çok güzel olduğunu görüyoruz. Zaten maske konusu tamamen yerleşti. Mesafenin iyi olduğunu gördük. Çok fazla yakın mesafede durmadan vatandaşlarımızın alışverişlerini yaptığını gördük. Bu bizim için çok önemliydi. Hem esnaflarımız ve vatandaşlarımızla sohbet ettik hem de duruma göz atmış olduk. Önümüzde bayram var. Bayramı da daha bilinçli olarak geçirmemiz son derece önemli. Geçen yılki gibi bayramı kendi kendimize geçireceğiz. Yakınlarımıza bayramlaşmaya gidemeyeceğiz. Onları kabul edemeyeceğiz ve evlerimizde kendi ailelerimizle bayramı geçireceğiz. Samsun olarak vaka sayılarımız güzel bir şekilde belli bir seviyeye indi. Maviye kavuşan il oluruz diye de çalışıyoruz. Sağlık ekiplerimizle, kaymakamlarımızla, emniyet kuvvetlerimizle, belediyelerimizle uğraşıyoruz. Vatandaşlarımızın daha fazla duyarlı olmasıyla da bunu başaracağız inşallah” ifadelerini kullandı.

Pazaryeri denetimlerine Samsun valisi Zülkif DAĞLI, Bafra Kaymakamı Cevdet ERTÜKMEN, Bafra Emniyet Müdürü Bünyamin TEMUR, Bafra Jandarma Komutanı Fatih ÖZER,  Bafra Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet TOKGÖZ, Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali ORUÇ, Bafra İlçe Sağlık Müdürü Aytaç AKIN, Bafra İlçe Tarım Müdürü Mehmet GÜREŞ katıldı.


Vali Dağlı pazaryeri denetiminden sonra korona virüsten hayatını kaybeden Bafra Devlet Hastanesi’nde temizlik personeli olan Önder Büyük’ün evini ziyaret ederek aileye taziyelerini iletti ve Ramazan Bayramlarını kutladı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2021, 00:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174