KIZILIRMAK İLKOKULU’NDA SAĞLIKLI ADIMLAR PROJESİ

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Nestle işbirliğince yürütülen “Sağlıklı Adımlar” projesi çerçevesinde Kızılırmak İlkokulunda beslenme ve sağlık etkinlikleri yapıldı.

KIZILIRMAK İLKOKULU’NDA SAĞLIKLI ADIMLAR PROJESİ

2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı Kızılırmak İlkokulunda yapılan bu proje kapsamında öncelikle öğretmenler, öğrenci ve veliler seminerler düzenlenerek proje hakkında bilgi verildi.

Her hafta farklı beslenme ve sağlık etkinliklerin yapılacağı projede ilk hafta okulumuzda öğrencilerimiz ile birlikte sütten yoğurt; yoğurt ve meyve kullanılarak meyveli yoğurt yapılarak diğer sınıflarla paylaşıldı. Meyve ve yoğurdun sağlığımız için önemini öğrencilerimize kavratıldı.

Okul Müdürü Hasan ELAGÖZ “Sağlıklı Adımlar” projesinin Samsunda sadece 4 okulda Baframız da ise sadece Kızılırmak İlkokulu’nda yapıldığını dile getirerek proje ile öğrencilerimize sağlıklı beslenmenin önemini kavratmaya çalıştıklarını belirtti.

Okul Müdürü Hasan ELAGÖZ yaparak yaşayarak öğrenen ve diğer sınıflarla yaptıklarını paylaşan öğrencilerimizin hem bir şeyleri yapmanın mutluluğunu; aynı zamanda da yaptıklarını paylaştıklarından hem işbirliği, yardımlaşma hem de paylaşma duygularının geliştiğini belirtti.

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151