Hitit, 2021 satış performası ile Best of Sales Awards'tan birincilik ödülü aldı

- Hitit Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç:- "Yaptığımız yeni anlaşmalar ile hizmet verdiğimiz firma sayısında 2020’yi yüzde 50, 2021’i de yüzde 36 büyümeyle kapattık. 2022’nin başında halka arz olduk ve büyümeye çok daha emin adımlarla devam ediyoruz"

Hitit, 2021 satış performası ile Best of Sales Awards'tan birincilik ödülü aldı

İSTANBUL (AA) - Hitit Bilgisayar, Sales Network tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Best of Sales Awards'tan (BoSA) iki ödülle döndü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 99 kurumsal üyeye sahip Sales Network’te, bağımsız juri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonucu Hitit, 2021 yılındaki satış rakamları ile Satış Performansı kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

2021 yılında 13 yeni partner ile anlaşma imzalayarak yüzde 36 büyüme gösteren Hitit, sektörünün çok üstünde bir büyüme grafiği izleyerek birçok farklı sektörden şirketi geride bırakarak birinci oldu.

Best of Sales Awards ödüllerinin Daha İyi Bir Dünya kategorisine de sporu çocuklarla birleştiren, sporda fırsat eşitliğini gözeten ve öğretmenlere verdiği antrenörlük programı sayesinde sürdürülebilirliği sağlayan Uçan Raketler projesi ile katılan Hitit, bu alanda da ikinci oldu.

17 Mayıs'ta Uniq İstanbul’da gerçekleşen törende kazanılan ödülleri Hitit adına Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç aldı.

- "Yeni anlaşmalarla 2021’i yüzde 36 büyümeyle kapattık"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karaağaç, salgının sürdüğü 2021'de, yeni anlaşmalar ile hizmet verdikleri şirket sayısını artırarak yüzde 36’lık bir büyüme gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bugüne kadar kendi sektörümüzde birçok ödüle layık görüldük. Ancak hemen hemen her sektörden, kendi alanında önde gelen ulusal ve uluslararası markaların değerlendirildiği bu ödüle layık görülmek bizi çok mutlu etti ve gururlandırdı. Hitit, önümüzdeki günlerde 28’inci yaşını kutlayacak. Geride kalan yıllarda işimizi iyi yapmaya ve verdiğimiz hizmet ile sektörümüzde tanınmaya odaklandık. 'B2B' bir marka olarak, yaptığımız işin katma değerinin anlaşılması bizleri çok mutlu etti." ifadelerini kullandı.

Salgının başında ülkelerin sınırlarını kapattığını ve dünyanın her yerinde hava ulaşımının kesintiye uğradığı, bilinmezliklerle dolu bir dönem geçirdiklerini aktaran Karaağaç, "Buna rağmen, yaptığımız yeni anlaşmalar ile hizmet verdiğimiz firma sayısında 2020’yi yüzde 50, 2021’i de yüzde 36 büyümeyle kapattık. 2022’nin başında halka arz olduk ve büyümeye çok daha emin adımlarla devam ediyoruz. Sürdürülebilirlik politikalarımız kapsamında sosyal sorumluluk projelerine de çok büyük önem veriyoruz. Yaklaşık dört yıldır sürdürdüğümüz Uçan Raketler projemiz ile Çorum’dan çıktığımız yolda, 4 ilden 115 bin çocuğa ulaştık ve 273 öğretmeni masa tenisi antrenörü yaptık. Öğretmenleri de eğiterek, projeyi sürdürülebilir hale getirdik. Uçan Raketler ile tüm Türkiye’yi dolaşmak ve daha sonra hizmet verdiğimiz ülkeler başta olmak üzere projeyi yurt dışına taşımak en büyük hedefimiz." değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER