Merzifonlu çocuklar Türk büyüklerini gösterilerle anlattı

AMASYA (AA) - Amasya’nın Merzifon ilçesindeki Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri, Minik Kahramanlar Türk Büyüklerinin İzinde Projesi kapsamında tarihteki Türk büyüklerini çeşitli gösterilerle anlattı. Zübeyde Hanım Anaokulunda, 23 Nisan...

Merzifonlu çocuklar Türk büyüklerini gösterilerle anlattı

AMASYA (AA) - Amasya’nın Merzifon ilçesindeki Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri, Minik Kahramanlar Türk Büyüklerinin İzinde Projesi kapsamında tarihteki Türk büyüklerini çeşitli gösterilerle anlattı.

Zübeyde Hanım Anaokulunda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte öğrenciler, Minik Kahramanlar Türk Büyüklerinin İzinde Projesi kapsamında sahne aldı.

banner166
Öğrenciler gösteride tarihteki Türk büyüklerini, 3 boyutlu maket çalışması, müzik, hikaye, sanat etkinlikleriyle anlattı.

Okul Müdürü Nilüfer Gökçegöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projedeki amaçlarının çocuklara vatan sevgisini aşılamak olduğunu söyledi.

Proje kapsamında çocukların tarihte iz bırakmış Türk büyüklerinin hayatını yaşayarak öğrendiğini aktaran Gökçegöz, şunları söyledi:

“Milletimiz her zaman vatanının korunması ve bayrağının dalgalanması için canını vermeye hazırdır. Biz eğitimcilerin bu ruhu gelecek nesillere aktarması gerekiyor. Bu yüzden okul öncesi eğitimden başlayarak vatan sevgisinin tüm çocuklara verilmesi gerekliliğinden projemiz ortaya çıktı. Her sınıfımız için şanlı tarihimizde iz bırakan 22 Türk büyüğünü belirledik. Her sınıfımızın bir büyüğü var. Öğrencilerimiz Türk büyüklerinin hayatını, başarılarını bugün maket çalışmaları ve sosyal aktivitelerle anlatmaya çalıştılar. Projemiz için eğitimde yenilikçi ödüllerine de başvurduk."

banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner162