Müftü Arslan'dan "kredi kartıyla kurban kesme" açıklaması

SAMSUN (AA) - Kavak Müftüsü Nuh Arslan, vatandaşların gününde ödemek kaydıyla kredi kartıyla alarak kurban kesebileceğini söyledi. Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurban kesmenin ihtiyaçları ve borçları dışında belirli miktarda...

Müftü Arslan'dan

SAMSUN (AA) - Kavak Müftüsü Nuh Arslan, vatandaşların gününde ödemek kaydıyla kredi kartıyla alarak kurban kesebileceğini söyledi.

Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurban kesmenin ihtiyaçları ve borçları dışında belirli miktarda malı bulunanlara vacip olduğunu söyledi.

banner166

Kurban kesmekle mükellef kişinin kurbanlığı nakit olarak alabileceği gibi kredi kartıyla tek çekim veya vadeli olarak da alabileceğini belirten Arslan, bedelin kredi kartıyla ödenmesinin kurbanın sıhhatine engel teşkil etmeyeceğini ancak borcun ödeme tarihinde ödemek ve gecikmeden kaynaklanan faizli işleme düşülmemesi gerektiği vurguladı.

Arslan, kurbanın banka kredisiyle alınması durumunda faiz ödenecekse bunun faiz verme yasağını işlediği için günaha girmiş olunacağına dikkati çekerek, "Maddi durumu iyi olmayan kişinin böyle yöntemlere başvurması yerine kurban kesmemesi daha uygun olur. Krediyle kurban keserek haram parayla Allah'a yakınlaşılmaz." dedi.


banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner162