"Okuyan Bir Tosya Hayalim Var" kampanyası

KASTAMONU (AA) - Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, "Okuyan Bir Tosya Hayalim Var" kampanyası kapsamında, Kur'an kurslarında eğitim gören kadın kursiyerlerle kitap okudu. Kaymakam Pişkin, "Okuyan Bir Tosya Hayalim Var" kampanyası...

KASTAMONU (AA) - Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, "Okuyan Bir Tosya Hayalim Var" kampanyası kapsamında, Kur'an kurslarında eğitim gören kadın kursiyerlerle kitap okudu.

Kaymakam Pişkin, "Okuyan Bir Tosya Hayalim Var" kampanyası kapsamında kadın kursiyerlerle Tosya İlçe Halk Kütüphanesi'nde 20 dakika kitap okudu.

Pişkin, gazetecilere yaptığı açıklamada, kitap okuma kampanyasında iki yılı doldurmak üzere olduklarını söyledi.

Kitap okuma konusunda farkındalık oluşturduklarını dile getiren Pişkin, "Bugün ilçe genelinde Diyanet bünyesinde faaliyet gösteren tamamı hanımefendilerden oluşan hoca ve öğrencilerimizle kitap okuduk. Bu, bizler için çok büyük mutluluk. Çünkü okullarda öğrencilerle kitap okumanın yeterli olacağını düşünmüyoruz. Önemli olan bunu topluma mal etmektir." dedi.

Okuyan anne ve babaların okuyan bir toplumun mimarları olduğunu vurgulayan Pişkin, "Çünkü okuyan anne ve babanın çocukları da okur. Özellikle okuyan annelerin çocuklarının da mutlaka okuyacağı yönünde kendimi ikna etmiş durumdayım ve kanaat sahibiyim." diye konuştu.


banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151