Ordu'nun turizmi için gezi otobüsü hizmet vermeye başladı

Ordu'nun turizmi için gezi otobüsü hizmet vermeye başladı

ORDU (AA) - Ordu Büyükşehir Belediyesince, kent turizmine katkı sunması amacıyla hayata geçirilen gezi otobüsü hizmete sunuldu.

Şehir merkezinde teleferik istasyonu ile Boztepe arasında hizmet verecek olan, "Ordu Gezen" adı verilen otobüs için hizmete alım töreni düzenlendi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, teleferik alt istasyonundaki törende, Ordu'nun gerçekten çok güzel bir yer olduğunu söyledi.

Bu güzelliği gezerek ve görerek daha iyi tanımaları gerektiğini ifade eden Güler, "Onun için bir otobüs aldık ve bu sayıyı artıracağız. Üstü açık, tabiatla doğayla iç içe olacağız. Tüm bu güzellikleri gezerek kendi gözümüzle göreceğiz. Ordu Gezen adıyla otobüsümüz hizmet verecek. Otobüsümüzle turizme de önemli katkılar sağlayacağız." dedi.

Güler, ilerleyen günlerde otobüs sayısının artacağını ve 19 ilçede belirlenen takvim çerçevesinde faaliyetler yürütüleceğini aktararak, "Bu doğrultuda turlar düzenleyeceğiz. Bu sayede Ordu'nun tüm güzelliklerini dünyaya tanıtacağız. 'Ordu Gezen' otobüsümüz ilimize hayırlı olsun." diye konuştu.

Konuşmanın ardından Güler, protokol üyeleri ve vatandaşlar, otobüs ile şehir turu attı.

Belediyenin iştiraki OREN AŞ tarafından işletilen "Ordu Gezen" otobüsünde eğitimli rehberler yer alıyor. Rehberler tarafından seyahatlere katılan misafirlere şehrin tarihi ve turistik yerleri ile güzellikleri anlatılıyor. Otobüs, toplu tören ve açılış ile ziyaretlerde de hizmet verebiliyor.

Bilet fiyatlarının tek yön 10, indirimli 8 lira olarak uygulanacağı otobüs, 10.00-18.00 saatleri arasında her saat başı olmak üzere teleferik alt istasyonu kalkışlı Boztepe'ye sefer düzenleyecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER