Samsun'da AK Parti Kadın Kolları, kadına yönelik şiddet için bir araya geldi

Samsun'da AK Parti Kadın Kolları, kadına yönelik şiddet için bir araya geldi

SAMSUN (AA) - AK Parti Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla basın açıklaması düzenledi.

Keser, parti binasında AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, yönetim kurulu üyeleri ve teşkilat mensuplarının katılımıyla düzenlenen açıklamada, yurt genelinde eş zamanlı basın açıklaması yapıldığını söyledi.

Kadına yönelik şiddetin tüm dünyada bir sorun olduğuna işaret eden Keser, "AK Parti olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren kadına yönelik şiddetle mücadelede reform niteliğinde adımlar attık. 2002 yılında yola çıkarken kılavuz edindiğimiz seçim beyannamemizden itibaren kadına yönelik şiddetle mücadelede kararlılığımızı ifade ettik." ifadesini kullandı.

Şiddetin önüne geçmek için yapılan kanun ve yönetmelikleri anlatan Keser, şunları kaydetti:

"Bizim medeniyetimiz kadın, erkek, çocuk, her bir insana ve tüm yaratılmışlara muhabbeti, sevgiyi esas alan bir medeniyettir. Biz, şiddet kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın, fiziksel, psikolojik her türlüsüyle mücadelede kararlıyız. Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ve kıymetli Hanımefendi'nin de önemle vurguladıkları gibi, kadına şiddet, insanlığa ihanettir. AK Parti teşkilatları olarak her adımımızda bu bilinçle hareket ediyor, her fırsatta dile getiriyoruz. Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174