Tokat'ta kadınlar kıraathanesi açılacak

TOKAT (AA) - Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kentte kadınlar kıraathanesi açacaklarını söyledi.Eroğlu, Altıyüzevler Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek, sohbet etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın millet kıraathanesi...

Tokat'ta kadınlar kıraathanesi  açılacak

TOKAT (AA) - Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kentte kadınlar kıraathanesi açacaklarını söyledi.

Eroğlu, Altıyüzevler Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek, sohbet etti.

banner166
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın millet kıraathanesi projesiyle toplum olarak okumanın, kültürel birikimin geleceğe taşınmasının önünün açıldığını dile getiren Eroğlu, "Tokat Belediyesi olarak bizler de Yeşilırmak kenarında Şeyh Meknun Zaviyesini restore ederek, Tokat Belediyesi Millet Kıraathanesi olarak hemşehrilerimizin hizmetine sunduk." dedi.

Eroğlu, 5 yıllık hizmet döneminde kadınlara yönelik birçok ilki birlikte başardıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Hanımelleri ve mahalle konakları, Tokatlı kadınlarımızın sosyal ve kültürel aktivite alanları oldu. Yine bu merkezlerimiz aile bütçesine katkı sağlayan üretim merkezleri görevini de yürüttü. Tarihi ve kültürel birikimiyle Tokat ve Tokatlı kadınlar, kadınlar kıraathanesini hak ediyor. Sadece hanım kardeşlerimizin yararlanacağı bu kıraathane projemizi de inşallah önümüzdeki 5 yıllık süreçte hayata geçireceğiz."

banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner162