Zeytinburnu'ndan sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'ya yardım tırı gönderildi

İSTANBUL (AA) - Kastamonu'da meydana gelen sel felaketinin ardından bölgedeki ihtiyaca yönelik gıda, tekstil, temizlik ve sağlık ürünleri dolu tır Zeytinburnu'ndan yola çıktı.Zeytinburnu Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Batı...

Zeytinburnu'ndan sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'ya yardım tırı gönderildi

İSTANBUL (AA) - Kastamonu'da meydana gelen sel felaketinin ardından bölgedeki ihtiyaca yönelik gıda, tekstil, temizlik ve sağlık ürünleri dolu tır Zeytinburnu'ndan yola çıktı.

Zeytinburnu Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Batı Karadeniz’de meydana gelen sel felaketinin ardından yaraların sarılması için ülkenin dört bir yanından yardım seferberliği başladı.

Sel felaketinin derinden etkilediği Kastamonu için harekete geçen Zeytinburnu Belediyesi, gıda, tekstil, temizlik ve sağlık ürünlerinden oluşan yardım tırını bölgeye gönderdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, şunları kaydetti:

"Zeytinburnu Belediyesi ve Zeytinburnulu iş insanları olarak Batı Karadeniz Bölgesi'nde meydana gelen sel felaketinden etkilenen vatandaşların günlük ihtiyaçlarına yönelik malzemeler taşıyan yardım tırı yola çıktı. Yardım tırımız İstanbul AFAD ve Kastamonu AFAD üzerinden irtibatlı olarak Kastamonu Bozkurt bölgesine gidecek. Bu yardım tırının hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu görünmez felaket nedeniyle büyük zarar gören Kastamonu’daki kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, afette yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174