İlkadım’da Mega Proje’de Son Rötuşlar

Gençliği spor, kültür, sanat ve eğitim hizmetleriyle kuşatacak olan Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi olan mega proje için sona yaklaşıldı.

İlkadım’da Mega Proje’de Son Rötuşlar
banner195

Gençliği spor, kültür, sanat ve eğitim hizmetleriyle kuşatacak olan Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi olan mega proje için sona yaklaşıldı.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Belediye tarafından tahsisi yapılan Çatalarmut Mahallesi Eski Fen İşleri Şantiyesi'nde yapımında son aşamasına gelen Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi'ni gezerek yüklenici firma yetkilileri ile görüştü.

Yüklenici firma yetkilileri ve işcileriyle bir araya gelerek emeklerinden ötürü çalışanlara teşekkür eden Başkan Tok, 3 kattan oluşan Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi'nin tüm bölümlerini gezdi.

170 BİN GENÇ TESİSTEN FAYDALANACAK

5 bin 246 metrekare üzerine konuşlandırılan modern mimarisiyle dikkat çeken tesisten 13 mahalleden yaklaşık 170 bin gencin istifade edebileceğini kaydeden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Samsun'un kalbi hükmündeki meşale kenti İlkadım ilçemize Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından kazandırılan merkezde, voleybol ve badminton sahaları, 600 kişilik çok amaçlı salon, 210 metrekarelik fuaye, bireysel spor salonları, giyinme ve soyunma mekanları, el sanatları işliği, müzik ve folklor salonları, fitness salonu, zeka oyunları ve bilgisayar derslikleri ile kütüphane ve kafeterya yer alacak." dedi.

SAMSUN, BAKAN KILIÇ'TAN DOLAYI ÇOK ŞANSLI

19 Mayıs kenti Samsun’un kalbi olan İlkadım’a özelliği bakımından Türkiye’nin sayılı gençlik merkezlerinden ilçeye kazandırıldığını ifade eden Başkan Tok, Samsun’un gençlik şehri olduğunu belirterek, "19 Mayıs kenti Samsun oldukça şanslıdır. Çünkü, Gençlik ve Spor Bakanımız Samsunludur. Başta ilçemiz olmak üzere, Samsun'a çok önemli yatırımlar kazandırılmaktadır. AK Parti ve yerel yönetimler olarak gençleri önemsiyoruz. Gençlik siyaseti AK Parti ile birlikte yenilendi. AK Parti ile siyasetin yönünün ve tarzının değişmesi beraberinde gençlik siyasetinin de kendi içinde değişmesini getirdi. AK Parti çatısı altında gençlere üst düzeyde değer verilerek gençliğin kolektif olarak siyasi kadrolara iradeleriyle katılımlarının önü açıldı. Değişen siyaset tarzı neticesinde özgüveni gelişmiş, karar alabilen ve aldığı kararları uygulayabilen bir gençlik teşekkül etti" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2017, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174