Beklenen oldu! KARADUMAN'DA GÖREVDEN ALINDI

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik "Samsun İl Başkanımız Hakan Karaduman açığa alındı, yerine Ersan Aksu görevlendirildi." açıklamasında bulundu.

Beklenen oldu! KARADUMAN'DA GÖREVDEN ALINDI

Samsun’da siyasetin fırtınaya döndüğü Samsun’da sular durulmuyor. Cumhur İttifakı görüşmelerinin tıkandığı ve krize döndüğü Samsun’a ittifakı oluşturan her iki siyasi parti de müdahale etti. Taner Tekin’in MHP İl Başkanlığı görevinden alınmasının şokunu atlatamayan Samsun ikinci bomba haberle sarsıldı. AK Parti Genel Merkezi de sürece müdahil oldu ve İl başkanı Hakan Karaduman’ı açığa aldı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik "Samsun İl Başkanımız Hakan Karaduman açığa alındı, yerine Ersan Aksu görevlendirildi." açıklamasında bulundu.

Çelik'in açıklaması şöyle:

"Samsun İl Başkanımız Hakan Karaduman, Cumhur İttifakı’nın prensiplerine uygun olmayan açıklamaları sebebiyle açığa alınmıştır. Bunun üzerine il başkanımız istifasını Genel Merkez’e sunmuştur. Boşalan Samsun il başkanlığı için Ersan Aksu görevlendirilmiştir."

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman açığa alınmasının ardından istifasını verdi.

Hakan Karaduman'ı açığa aldıran konuşmasındaki ayrıntı;

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın "İttifak olmazsa olmazımız değil" diyerek 7 belediye istediklerini ancak AK Parti'nin 2 belediye verdiğini belirttiği sözlerine yanıt verdi. Karaduman, "MHP'nin 10 ilçede iddialı olduklarına ancak gülebilirim. Daha önce hatırladığım kadarıyla 5 ilçe yönettiler" dedi.

Samsun'daki Cumhur İttifakı görüşmelerinde AK Parti'nin MHP'ye 2 ilçe önermesi, MHP'nin de İlkadım ilçesi dahil en az 7 ilçe istemesi görüşmeleri tıkadı.

MHP’li Usta: İttifak olmazsa olmaz değil, jest ile rest arasında bir harf farkı var

MHP'nin Samsun'da iddialı olduğunu söyleyen Erhan Usta, "Cumhur İttifakı'nın yerel seçimlerde başarıya ulaşması yeni sistem açısından önemli. Ancak olmazsa olmaz değil. Müzakerelerde olumlu bir sonuç alınamazsa her türlü sonuca açığız" dedi.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, Usta'nın açıklamalarına yanıt veren AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, ittifaka ihtiyaçlarının olmadığını, 17 ilçenin tamamını kazanacak güçte olduklarını savundu.

'KİMSE ELİNDEKİNİ VERMEZ Kİ, BİZ DE VERMEME KARARINDAYIZ'

İttifak görüşmelerinin devam ettiğini ve süreçte bir tıkanma olmadığını belirten Karaduman, "Genel merkezimiz, teşkilat başkanlığımız ve yerel yönetimler ve seçim işleri başkanlığımız bizden ilimizle ilgili raporları ve bizim kanaatlerimizi alıyor, istiyor. Belki onlarda da aynı usul geçerlidir. Bahsedilen 10 ilçede iddialı olduklarına ancak gülebilirim. Daha önce kazandığı 4 ya da 5 ilçe vardı hatırladığım kadarıyla. Geçmişte onlar oraları yönetmiş olabilirler. Dolayısıyla onlar belki ellerini güçlü göstermek adına bu kadar çok sayıda ilçeyi söylemiş olabilirler ama biz 17 ilçenin tamamında gerçekten iddialıyız" diye konuştu.

Samsun'da güçlü olduklarını ve ittifaka ihtiyaç duymadıklarını savunan Karaduman, "Onlara kendi belediyelerimizden vereceğimiz belediye yoktu. İlk başlardaki kanaatlerimiz budur. Sadece herkes bulunduğu yerlerde devam edebilir. Kimse kendi elindekini vermez ki, biz de vermeme kararındayız" dedi.

"MHP'de olsaydım ben de onların söylediklerini söylerdim" diyen Hakan Karaduman, esas kararı iki partinin genel başkanının vereceğini sözlerine ekledi.

AK Parti’nin konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 19:29
banner152
YORUM EKLE
YORUMLAR
YAHYA ŞAHIN
YAHYA ŞAHIN - 6 ay Önce

HAKAN KARADUMANA INANIYORUM YANLIŞI YOKTUR DEĞERLI INSANDIR YAKTILAR ONU ALLAH UTANDIRMASIN GÜZEL INSANI SEVENLERI ÇOKTUR

SIRADAKİ HABER

banner151