Hakkari’de 2 Samsunlu Asker Şehit Oldu

Hakkari Şemdinli'de yaşanan hain saldırıda Atakum ilçe nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Ercan Bayraktar ve Yakakent nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Bayram Aksu şehit oldu.

Hakkari’de 2 Samsunlu Asker Şehit Oldu

Samsun Valiliği, Durak Jandarma Karakolu'na yapılan ve 10 asker, 8 sivilin öldüğü hain saldırı sonrası, aynı karakolda görev yapan Samsunlu 2 uzman çavuşa ulaşılamadığını açıklamıştı.

SAMSUN VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Valiliği ise hain saldırıda Şemdinli'de görev yapan Samsunlu iki uzman çavuşa ulaşılamadığını duyurdu. Samsun Valiliği yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Hakkari'nin Şemdinli ilçe merkezi üzerinde bulunan Durak Jandarma Karakolu önünde araç ve kimlik kontrolü yapılırken, 09.10.2016 Pazar günü PKK'lı teröristler tarafından bomba yüklü araçla saldırı sonucunda şu an itibariyle 10 asker şehit, 8 vatandaş hayatını kaybetti. Adı geçen Jandarma Karakolunda görev yapan ve ikemetgahı Atakum ve Yakakent ilçelerinde olan Samsun'lu iki uzman çavuşa ulaşılamadığı bilgisi alınmış olup, netleştiğinde bilgi paylaşımı yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." Şemdinli'de meydana gelen hain terör saldırısında şehit olan Samsunlu uzman çavuşlarla ilgili haber merkezimize bilgiler geldikçe anında yayınlayacağız.

ŞEHİTŞERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU
Hakkari Şemdinli'de yaşanan hain saldırıda Atakum nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Ercan Bayraktar ve Yakakent nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Bayram Aksu şehit oldu.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2016, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174