81 m2 2+1 daire icradan satılıktır

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

81 m2 2+1 daire icradan satılıktır
banner195

T.C. SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2020/54469 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Samsun İl, İlkadım İlçe, 7248 Ada, 18 Parsel, Kılıçdede Mahalle/Köy, zemin 4 nolu bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina betonarme yapı tekniği ile yapılmıştır. Bodrum Kat + Zemin Kat + 5 Normal Kattan oluşmaktadır. Bina dış cephesi ısı yalıtımlı, sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş kapısı alüminyum camlı doğramadır. Bina iç sıvası alçı sıvalı ve boyalıdır. Kat holleri ve bina girişi mermer kaplıdır. Merdiven korkulukları alüminyum profildir. Binada asansör bulunmaktadır. Yapının, 28/09/2017 tarihli 594 no ile yapı ruhsatı bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu parsel çevresi duvar ile çevrili, bahçe bölümü baskı beton ile kaplı bulunmaktadır.Kıymet takdir konusu taşınmaz, binanın zemin katında bulunan 4 Nolu bağımsız bölüm meskendir. Meskenle ilgili olarak mimari projesinde; Salon, 2 Yatak odası, mutfak, antre, banyo, wc ve 1 balkondan oluşmaktadır.Belediyesindeki Mimari projesine göre brüt 81,35 m² , net yaklaşık 62.10 m²?dir. (Balkon hariç olup balkonlar 12,15 m²?dir.) mesken dış kapısı ahşap kaplamalı çelik kapıdır. Mesken giriş kapısı önünde doğalgaz saati takılıdır.
Taşınmazın bulunduğu parsel, mevcut yollardan; Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ne 400 m, Samsun Gazi Devlet Hastanesine 450 m, 100. Yıl Bulvarına 650 m, Atatürk Bulvarına 1,6 km, Gar Tramvay istasyonuna 1,7 km, Cumhuriyet Meydanına 2 km olup uydu fotoğrafında işaretle gösterilen konumdadır.Taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama imar planında: Ayrık Nizam 5 Katlı Konut Alanına(A-5) isabet etmektedir.
Adresi Fevzi Çakmak Mahallesi Yazıcıoğlu Sokak No:21 Zemin Kat Daire:4 İlkadım Samsun
Kıymeti 180.000,00 TL
KDV Oranı %1
1. Satış Günü 24/02/2021 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü 22/03/2021 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri :Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası B BLok 3.Kat) 19 Mayıs Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:17/A İlkadım-Samsun
Covid 19 salgını nedeniyle, virüsün bulaşma riskini azaltmak ve sosyal mesafenin kurulması amacıyla; İhale katılımcılarının teminat bedellerini Samsun İcra Müdürlüğünün TR 100001500158007303627760 nolu Vakıfbank İbanına, dosya numarası ve katılımcı isimleri, T.C. Kimlik Numaraları ile ihale bilgilerinin belirtilerek yatırılması ve dekontlarının / tahsilat makbuzlarının Müdürlüğümüze ibraz edilmesine,
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/54469 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/01/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174