Yörükler Beldesinde Yıkımlar Başladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yörükler Beldesi`nde bulunan 77 No`lu parseldeki tapulu arazilerin üzerine yapılan evler yıkılmaya başlandı.

Yörükler Beldesinde Yıkımlar Başladı

 Samsun Büyükşehir Belediyesi Yörükler Beldesi`nde bulunan 77 No`lu parseldeki tapulu arazilerin üzerine yapılan evler yıkılmaya başlandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Kuş Cenneti üzerinde bulunan evlerin yıkılma aşamasında uzun hukuki süreç sonucunda bugün mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı iptal edildi. Yörükler Beldesinde bulunan İlhan Akyüz`e ait 3 katlı bina bugün Samsun Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yıkıldı. Bugün yıkık bina önünde toplanan Yörükler sakinlerinden Fatma Şener Dursun “ Biz zamanın Belde Başkanı İsa Eroğlu`dan bu arsaları para ile aldık. Hepsi alın teri emek var bu binalarda şu anda yıkık bir mezar başında bu şekilde konuşmak bana zor geliyor. Sayın Yusuf Ziya Yılmaz buraların kuş cenneti olduğunu söylüyor. Fakat burası Kuş Cenneti`ne 20 kilometre uzaklıkta. İnsanların vicdanları kurumuş fakat adaletin vicdanı kurumaz. Bizim tek derdimiz Cumhurbaşkanına ulaşmak. Bizi kim dinliyorsa haklı davamızda yanımızda olsunlar” dedi. Bir diğer Belde sakini Şencan Gümrükçü ise “Biz Cumhurbaşkanının bir lafına 15 Temmuz`da sokaklara döküldük. Şimdi de sen bizim sesimizi duy sende bizim sesimizi duy” dedi. Belde sakinleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz aleyhine sloganlar atarak dağıldı.

banner166

Bafra55

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2016, 10:10
banner152
YORUM EKLE
YORUMLAR
Saniye becanoglu
Saniye becanoglu - 1 yıl Önce

Benimde ,,1 dönüm tapulu arazimiz hiç bir ücret ödemeden aldı biz orayı para vererek aldık vergi ödedik bu nedir böyle hırsızlık görülmemiş

SIRADAKİ HABER

banner151

banner162