Depremzedeler için Bafra’da Mevlit okutuldu

Bafra Mübadele ve Balkan Türk Kültürü Araştırmaları Derneği Başkanı Tuncay Ceylan tarafından depremde hayatını kaybedenler için mevlit okutuldu.

Depremzedeler için Bafra’da Mevlit okutuldu

Bafra Mübadele ve Balkan Türk Kültürü Araştırmaları Derneği tarafından depremde hayatını kaybedenler için mevlit okutuldu.

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, toplamda 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden ve yaralananlar için  Bafra  Çarşı Camiinde  Mevlid-i Şerif okutuldu.

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yıkıma neden olan depremlerde hayatını kaybedenler için Bafra Mübadele ve Balkan Türk Kültürü Araştırmaları Derneği Başkanı Tuncay Ceylan ve yönetimi tarafından Bafra Çarşı Camiinde mevlit okutularak, dualar edildi.

Akşam namazı ile Yatsı namazı arasında Bafra İlçe Müftülüğüne bağlı din görevlileri tarafından okunan mevlid-i şerif, ilahilerin sonunda depremde ölenler için dualar edildi.

Mevlide Türkiye Emekliler Derneği Bafra Şube Başkanı Ünal Banıdr ve yönetim kurulu, siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

Haydar Yıldırım

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal Sümer  İzmir Bafralilar kültür ve dayan.plt.bsk.
Kemal Sümer İzmir Bafralilar kültür ve dayan.plt.bsk. - 1 yıl Önce

Allah kabul etsin Tuncay bsk.tesekkur ederim.

SIRADAKİ HABER