Safranbolu'da TÜBİTAK Bilim Fuarı

KARABÜK (AA) - Safranbolu Kanuni Ortaokulu'nda TÜBİTAK Bilim Fuarı ve Küçük Eller Koca Yürekler Resim Sergisi açılışı yapıldı.Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, fuar ve sergide emeği geçenlere teşekkür...

Safranbolu'da TÜBİTAK Bilim Fuarı

KARABÜK (AA) - Safranbolu Kanuni Ortaokulu'nda TÜBİTAK Bilim Fuarı ve Küçük Eller Koca Yürekler Resim Sergisi açılışı yapıldı.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, fuar ve sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

Çağın gereklerine göre geleceğin inşa edilmesi gerektiğini ifade eden Gümüş, "Bilime, sanata, spora gerekli önemi vermeyen toplumların gelecekte yeri olmayacak. Etrafı ateş çemberi halinde bulunan ülkemizin, bölgemizde güçlü olması gerekiyor. Bu çok yönlü araştıran, sorgulayan, bilim, sanat ve sportif alanlarda kendisini yetiştirmiş bireylerle gerçekleşebilecek." diye konuştu.

Kanuni Ortaokulu Müdürü İbrahim Sezer de öğrencileri çok yönlü olarak yetiştirmek istediklerini belirtti.

Akıllı telefon ve elektronik eşyaların esiri olmuş çocukları, çağın bu hastalığından kurtarmak onları araştıran, sorgulayan, ülkesini geliştirmek ve yüceltmek için bilime, sanata, spora yönlendirmek için çalıştıklarını aktaran Sezer, proje ve diğer eserlerde emeği bulunan öğretmenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından halk oyunu gösterileri sergilenirken, TÜBİTAK Bilim Fuarı ve Küçük Eller Koca Yürekler Resim Sergisi'nin açılışı gerçekleştirildi.

banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151