Sinop Belediyesinden vatandaşlara çöp uyarısı

SİNOP (AA) - Sinop Belediyesince, vatandaşlara bulundukları çevreyi temiz tutmaları uyarısında bulunuldu. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Sinop'un ülkenin cennet köşelerinden biri olduğu vurgulandı.Gelecek nesillere daha temiz...

Sinop Belediyesinden vatandaşlara çöp uyarısı

SİNOP (AA) - Sinop Belediyesince, vatandaşlara bulundukları çevreyi temiz tutmaları uyarısında bulunuldu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Sinop'un ülkenin cennet köşelerinden biri olduğu vurgulandı.

banner166
Gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakılması için doğaya çöp atılmaması gerektiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sinop hepimizin bir arada yaşadığı, ülkemizin cennet köşelerinden biridir. Sağlıklı, huzurlu, mutlu bir Sinop’ta yaşamak için her birimizin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerekmektedir. Evimizin önünü, caddelerimizi, sokaklarımızı, doğamızı temiz tutalım, kirletenleri uyaralım. Ev ve iş yerlerinde atıklarımızı ekonomiye geri dönüşüm için ayrıştırarak geri dönüşüm kutularına, çöp olan atıklarımızı siyah poşet içinde en yakın çöp kutularına atalım. Çevremizi, doğayı, kültür miraslarımızı temiz tutar ve korursak bize miras olarak bırakılan bu dünyayı bizden sonraki nesillere daha yaşanır daha güzel şekilde bırakmış oluruz."


banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner162