Bafra Ziraat Odası Çalışmaları Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yaptı

Bafra Ziraat Odası başkanı ve yönetim kurulu üyeleri düzenlenen kahvaltıda odanın çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı.

Bafra Ziraat Odası Çalışmaları Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yaptı
banner195
Bafra Öğretmenevi'nde yapılan toplantıda, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner’in açılış konuşmasının ardından konuşan Oda başkan yardımcısı Şükrü Derbey yaptığı konuşma’da oda çalışmaları hakkında bilgi verdi. Derebey, Bafra Öğretmenevi'nde düzenlenen basın toplantısında, 2 Şubat 2015'te yapılan seçimin ardından göreve başladıklarını anımsatarak, oda yönetimini 360 bin lira borçla devraldıklarını ancak yaptıkları tasarruflar sayesinde borcun 336 bin lirasını ödediklerini kaydetti.

Bafra Ziraat Odasında 9 ziraat mühendisi ile çiftçilere ve hayvan üreticilerine danışmanlık hizmeti verdiklerini dile getiren Derebey, bu yıl da 6 mühendis ile çeltik, fındık ve hayvancılık alanında danışmanlık hizmetini titizlikle sürdürdüklerini anlattı.

Derebey ayrıca, çiftçilere daha kaliteli ve daha rahat hizmet verebilmek amacıyla Bafra Belediyesinden Köprübaşı'nda bulunan Alaçam minibüs durağının kullanım hakkını 30 yıllığına devraldıklarını bildirerek, "Bu sayede çiftçilerimiz hangi tarımsal faaliyet ile uğraşırsa uğraşsın, tek merkezde tüm işlemleri yapabilecek. Çiftçilerimiz her türlü problemin çözümü konusunda evleri olan Bafra Ziraat Odasına gelebilir." dedi.


Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2016, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174