Gar-Tekkeköy Tramvay Seferi Başladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Tekkeköy raylı sistem hattı tamamlanarak yolcu taşımaya başladı.

Gar-Tekkeköy Tramvay Seferi Başladı
banner195

 Samsun Büyükşehir Belediyesi, Tekkeköy raylı sistem hattı tamamlanarak yolcu taşımaya başladı.

Gar-Tekkeköy arasına yapılan 14 kilometrelik ilave hat ile Samsun raylı sistemi 31 kilometreye çıktı. Vali İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel hafif raylı sisteme Gar İstasyonu’ndan binerek, tramvay ile Tekkeköy’e geldi.

Tekkeköy ilçesiyle tramvay hattının 31 kilometreye ulaştığını belirten Yılmaz, "Samsun-Tekkeköy arasında hafif raylı sistemin çalışmasının bir önemi var. Samsun’daki çalışma hayatının sanayi bölgelerinin kent merkezine ulaşımının sadece mevcut karayolundan yapılmış olması bir eksiklikti. Raylı sistem de bugün alternatif olarak devreye girdi. Şehrimiz bugün doğu-batı istikametinde böylece 31 kilometrelik bir hatta kavuştu. Bu hat günde 80 bin yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak. Şu anda biz 60 bin civarında yolcu taşıyoruz." diye konuştu.

Hattı üniversiteye kadar çıkarmak için finansman planlamalarını yapmaya başladıklarını dile getiren Yılmaz, "Projelerimizi yapıyoruz. Hizmeti devreye aldığımızda karşılaşacağımız sorunları ulaşım master planı ölçeğinde masaya yatırarak tartışıyoruz. En kısa sürede kararımızı vereceğiz ve hattı üniversiteye kadar çıkaracağız. Üniversite hattı 4 kilometrelik bir hat. Bu da doğu-batı istikametinde toplamda 35 kilometrelik bir hattımız olmuş olacak." şeklide konuştu.
Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2016, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174