BAŞKAN YILMAZ’A ZİYARETLER

DÜNYA DEVİ ABB ELEKTRİK'İN TÜRKİYE CEO'SU SAMSUN'DA

BAŞKAN YILMAZ’A ZİYARETLER

 42 milyar dolar cirolu enerji devi ABB Elektrik'in Türkiye CEO’su Sami Sevinç ve beraberindekiler Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.

Türkiye’de 57 yıldan bu yana faaliyette olan, ABB Elektrik Sanayi A.Ş'nin Türkiye Başkanı Sami Sevinç Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek Samsun'a gelecek olan ve Gar- Tekkeköy hattında hizmet verecek trenlerdeki enerji sistemlerinin üretimi konusunda bilgi alışverişinde bulundular.

Tüm elektrik ve elektrifikasyon üretim işlemlerinin teslim tarihleri konularının görüşüldüğü ziyarette Gar- Tekkeköy raylı sistem inşaatının ihalesini kazanan Metroray Genel Müdürü Cengiz Atalar da yer aldı.

KARAYOLARI BÖLGE MÜDÜRÜNÜ DE AĞIRLADI

Başkan Yılmaz ayrıca, Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne yeni atanan Kenan Keskin'i de ağırladı. Yılmaz,“İlimize hizmet eden tüm kurum ve kuruluşlar ile ortak hareket ederek, sadece il bazında değil bölge bazında başarılı çalışmalar yapacağız. Göreve başlayan bölge müdürümüzün başarılı çalışmalara imza atacağından eminiz. Hayırlı olsun” dedi.

BAŞKANLARA HURMA İKRAM ETTİ

Keskin'in ziyareti sonrasında Başkan Yılmaz, Samsun Tabip Odası Başkanı Fatih Özkan ve Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz'ü ağırladı. Bir süre önce Umre ziyareti yapan Yılmaz, konuklarına kendi elleriyle hurma ikram etmeyi de ihmal etmedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2016, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER