Çankaya'da 3+1 daire icradan satılıktır

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Çankaya'da 3+1 daire icradan satılıktır
banner195

T.C.
ANKARA 28. İCRA DAİRESİ
2008/10316 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

 Tapu kaydına göre Ankara İli, Çankaya Merkez İlçesi, Güven Mahallesi,2583 Ada,19 Parsele kayıtlı,1.004,00 m² yüz ölçümlü ,ana taşınmaz niteliği “kargir apartman” olarak yer alan taşınmazın 200/2820 arsa payına tekabül eden,5 nolu garaj eklentili,2.kat,6 numaralı bağımsız bölümde, tapuda “mesken” olarak yer alan dosya borçlusu şahsın tam mülkiyetli olarak malik bulunduğu kat mülkiyetli, "Güven Mahallesi Yeşilyurt Sok No: 5 Yeşilyurt Apt Kat: 2 İç Kapı No:6 Çankaya/ANKARA" adresli, taşınmazın satışına karar verilmiş olup,21/10/2019 tarihli kesinleşmiş bilirkişi raporuna göre satışa konu bağımsız bölümün dahil olduğu apartman bodrum+zemin+4 katlı, ön cephesi doğal taş kaplama, diğer cepheleri sıvalı ve boyalı; giriş kapısı demir doğramalı, giriş zemini mozaik kaplamalı, yan duvarları mermer kaplamalı; merdiven basamakları ve sahanlık mozaik kaplamalı, korkulukları demir doğramalı; binanın her katında 4 daireden toplamda 15 adet bağımsız bölüm bulunmakta, binanın bulunduğu bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanıp, yerleşim alanı içerisinde kalmaktadır. Satışa konu bağımsız bölüm antre,3 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan müteşekkil; kıymet takdiri tarihinde boş durumda, giriş kapısı ahşap, antre zemini laminant parke, duvarları boyalı, salon zemini laminant parke, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerli, odaların zemini halıfleks kaplı, duvarları ve tavanı boyalı,; mutfak zemini laminant parke kaplamalı, duvarları boyalı, mutfak tezgahı mermerit ,tezgah altı seramik, tezgah altı ve üstü suntalı dolaplı; wc ve banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, banyosu küvetli ve kabinli, klozetli, dolablı lavabolu, wc hela taşlı ve lavabolu; pencere doğramaları ahşap + ısı camlı,iç kapılar ahşap kapılı; kombili, yola göre ön yan cephelidir. Net faydalı alanı içten içe yapılan ölçülere göre 103 m²dir,taşınmazın bulunduğu semt ve mevkii, emsallerin alım-satım rayiçleri, inşaat tarzı ve evsafı, yüzölçümü, inşasında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, şehir ve iş merkezine mesafesi, bina içerisindeki ve bölgedeki konumu, yıpranma payı, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da nazara alınarak halihazır durumu itibariyle arsa payı dahil değeri 300.000,00-TL hesap ve takdir edilmiş, taşınmaz tapu kaydında yer alan 19/12/1972 tarihli Yönetim Planında öngörülen hak ve yükümlülükler ile beraber ihale edilecektir(KDV % 1)

1. Satış Günü 16/02/2021 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü 15/03/2021 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3
(Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, % 1 KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2008/10316 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174