Hayati Tekin: Gülsan Sanayi Sitesi esnafı yeni yerine taşınmadan mevcudu yıkılmayacak!

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Gülsan sanayi Sitesi Esnafları ile bir araya geldi.

Hayati Tekin:  Gülsan Sanayi Sitesi esnafı yeni yerine taşınmadan mevcudu yıkılmayacak!

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Gülsan sanayi Sitesi Esnafları ile bir araya geldi.

Tekin, Gülsan Sanayi Sitesi’nin kanayan bir yara haline geldiğini, esnafların mağdur edildiğini belirterek, “ GülsanSanayi çok tartışıldı, çok konuşuldu . Samsun'un kanayan yarası haline geldi. Bizde bu sorunu çözmek için buradayız. Gülsan yıkılacak diye manşetler atıldı, niyetler belirtildi hedefler konuldu. Arsa sahiplerine ödenmesi gereken miktarın üçte biri size teklif edildi.

banner166
Toybelen tarafında sizler için ayrılmış olan alana ve tahsisine zorlanan alan kafa karışıklığı yarattı . Benim hedefim portatif prefabrik sanayi şeklinde bir yapılaşma. Ancak ikinci alternatif olarak Tekkeköy’deki küçük sanayiye yerleştirme düşüncemiz var. Ben taahhüt ediyorum; Sanayideki dükkanlar için yeni yer hazırlanmadan, kurulup rahata kavuşmadan burası asla yıkılmayacak sizler asla mağdur edilmeyeceksiniz.” dedi.

DOĞU PARK TATİLYA OLACAK

Doğu Park’ı  yeniden projelendireceklerini ve   İstanbul'daki Tatilyamodelini uygulayacaklarını ifade eden Hayati Tekin, “Bu  mekan ile Doğu Park’ı yürüyen merdiven ve üst geçit ile birbirine bağlayacağız. Konusunda uzman kişi ve firmalarla gereken görüşmeleri yaptım.  Proje çalışmalarına hemen başlayacağız.  Gülsan sanayi Sitesi esnafı da en geç 2020 nin sonunda yeni yerlerine kavuşturulacak. “ diye konuştu.

banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner162