Rıfat Yılmaz`dan basın açıklaması

Millet Partisi İl Başkanı Rıfat Yılmaz "Türkiye'de siyasi iktidarlar yıllardan beri seçim sistemi üzerinde oynadı durdu. Kendi iktidarını devam ettirmek için seçim sistemini defalarca değiştirdi. Yazboz tahtasına çevirdi"dedi.

Rıfat Yılmaz`dan basın açıklaması

YİNE HUKUKSUZLUK... YSK HUKUKU BİR DEFA DAHA ÇİĞNEDİ

Türkiye'de siyasi iktidarlar yıllardan beri seçim sistemi üzerinde oynadı durdu. Kendi iktidarını devam ettirmek için seçim sistemini defalarca değiştirdi. Yazboz tahtasına çevirdi.

Şu iyi bilinmelidir ki, bu değişiklikler sadece kendi iktidarlarını devam ettirmek için değildi. TEMİZ SİYASET YAPAN, SİYASETİ İBADET HUŞU İÇERİSİNDE YAPMAYI KENDİNE PRENSİP EDİNEN VE SİYASETİ "MİLLETİ YÜCELTMENİN VE YÜKSELTMENİN YOLU" olarak gören bir ekibin, Millet Partisinin iktidar olmasına engel olmak içindi.

banner166
Millet Partisi’nin yolunu kesmek için her yol denendi. Seçim sistemi devamlı olarak değiştirildi. Kurulan her türlü tuzağa rağmen seçime katılma başarısını gösteren Millet Partisi 24 Haziran seçimlerinde re'sen seçime sokulmadı. Bir takım alicengiz oyunlarıyla teşkilatlanma çalışmaları baltalandı. Sudan bahanelerle engellemeler yapıldı. Mesela; adres bahane edilerek kuruluşlar kabul edilmeyip teşkilatlanma barajı altına düşürüldü ve Millet Partisi seçime sokulmadı. Seçime katılacak partiler ilân edildikten sonra uygulanan hukuksuzluk, bizim hukuk mücadelemiz sonunda tekrar düzeltildi. Ancak seçime girmemiz engellendikten sonra, mahalli seçimlere katılma hakkımız olduğu halde yine bir engelle karşı karşıya kaldık. Siyasî Partiler Kanunu’nda olmamasına rağmen YSK kendine göre içtihat yaparak, ataması yapılarak kuruluşu gerçekleştirilmiş olan ilçe teşkilatlarını kongresi yapılmadığı gerekçesiyle yok saymıştır.

Siyasî Partiler Yasası’nda teşkilâtı olmayan ya da teşkilâtı feshedilmiş bir yerde atama yoluyla parti teşkilatı kurulur. Ataması yapılan yönetim kurulu aralarında görev bölümü yaparak belirlenen "yasal süre" içerisinde çalışmalarını tamamlayarak kongreye gider. Ama YSK kanunun tanıdığı bu yasal süreyi tanımayıp atama yoluyla kurulan ilçe teşkilatlarını yok saymak suretiyle HUKUKU ÇİĞNEMİŞTİR. Millet Partisi’ni seçime katılan partiler arasında saymamıştır. Herkes şunu iyi bilmelidir ki, bugüne kadar aştığımız her engeli yine aşacağız. Millet Partisi engellenemez. Ama korkunun ecele faydası yoktur. Ne yaparsanız yapın, hangi engeli koyarsanız koyun Millet Partisi tüm engelleri aşacak güç ve dirayettedir. Ancak yüzde birler mertebesindeki oy oranlarıyla zoraki iktidar partileri çürümektedir. Korku yürekleri sarmıştır. Korksunlar, Millet Partimizin muhteşem Türkiye yürüyüşü zaferle tamamlanacaktır. Selam olsun. 07 Ocak 2019

Rıfat YILMAZ

Millet Partisi Samsun İl Başkanlığı

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

banner152
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail uca niksar Millet Partisi İlçe başkanı
İsmail uca niksar Millet Partisi İlçe başkanı - 7 ay Önce

Çok güzel ifade etmisiniz inşAllah bu durum düzelir

yunus karaboga
yunus karaboga - 7 ay Önce

Ozal polikitasi akp yapiyor.insAllah tarin cop sepetine gomulur giderle.

yunus karaboga
yunus karaboga - 7 ay Önce

Anap gibi tarihin cop sepetinde yerlerini alacaklardir .millet partisi ogunde vardi yarinda olmaya devam edecek.adalet adalet.

HAYRETTİN ÖZTÜRK
HAYRETTİN ÖZTÜRK - 7 ay Önce

'' AYNEN KATILIYORUM . *MİLLET PARTİSİ* , MİLLETİN SESİDİR , DÜZENBAZLARIN DEĞİL . ''

SIRADAKİ HABER

banner151

banner162