BAFRA BELEDİYESİ İŞKUR İLE PROTOKOL İMZALADI

Bafra Belediyesi ile Bafra İş-Kur merkezi arasında protokol imzalandı. Bu birliktelik ile engelliler ve eski hükümlülere yönelik hibe destekli uygulama başlatılacak.

BAFRA BELEDİYESİ  İŞKUR İLE PROTOKOL İMZALADI
banner195

Bafra Belediyesi ile Bafra İş-Kur merkezi arasında protokol imzalandı. Bu birliktelik ile engelliler ve eski hükümlülere yönelik hibe destekli uygulama başlatılacak. Uygulama ile ilgili protokol Bafra belediye Başkanı Zihni Şahin ve Bafra iş-kur merkezi müdürü Yakup Ergenlik arasında imzalandı. Yapılan protokole göre bu hizmetten faydalanmak isteyenler 7 Şubat tarihine kadar Bafra İş-Kur Merkezine müracaat edebilecek. Program kapsamında mesleki eğitim kursları verilecek ve bu kursları başarılı ile bitirenlerden kendi işini kurmak isteyenlere hibe desteği sağlanacak.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: Yapılan protokolle işe uyum ve istihdam projeleri desteklenecek. Bundan engelli bireylerimiz ile eski hükümlülerimiz faydalanacak. Bu kurslar ile uygun görülen projeler için hem kendi işlerini kurmaları için hibe desteği verilecek hem de işe girmelerine katkı sağlayacak meslek kursları ve destek teknolojileri projeleri imkânı sağlanacaktır. Hibe desteği ile istihdam zorluğu yaşayan engelli bireylerimiz ile eski hükümlülerimizin kendi işlerini kurmaları ve en azından geçimlerini sağlamak amaçlanmaktadır. Hibe desteği ile engelli bireylerimiz için uygun bulunan projelerde kendi işini kurmak için kuruluş işlemleri, işletme gideri desteği ve kuruluş desteği için vergiler dahil 36.000 TL fatura karşılığında verilecektir. Eski hükümlülerimiz içinde iş kurma desteği verilecektir. Uygun bulunan projeler için brüt asgari ücretin 10 katı işyeri kuruluş desteği verilecektir. Bu destekler İş –kur merkezi tarafından yürütülecek ve verilecektir.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı: Ayrıca uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele kapsamında da çalışmalar yapılmaktadır. Uyuşturucu bağımlılığı tedavisi gören veya rehabilitasyon sürecinde ki kişilere yönelik kurslar ve programlar düzenlenecektir. İş konusunda eğitimler ve işe yerleştirmeler sağlanacaktır. Biz bu anlamlı projelerde İş-kur ile beraber olacağız. Müracaatlar 7 şubat tarihine kadar Bafra İş kur merkezi müdürlüğüne yapılacaktır. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174