BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ,” BİZ DURARAK DEĞİL, KOŞARAK ÇALIŞACAĞIZ”

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "AK Parti hükümetlerinin en önemli özelliği; 'Durmak yok, yola devam.' Biz durarak değil, koşarak çalışacağız Bizim özelliğimiz; verdiğimiz sözü tutmamızdır."

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ,” BİZ DURARAK DEĞİL, KOŞARAK ÇALIŞACAĞIZ”
banner195

      Atıcılar Eğitim ve Spor Vadisi'nde, 200 yatak kapasiteli Sporcu Kamp Eğitim Merkezi inşaatında incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "AK Parti hükumetlerinin en önemli özelliği; 'Durmak yok, yola devam.' Biz durarak değil, koşarak çalışacağız" dedi.

     Atıcılar Eğitim ve Spor Vadisi'nde, 200 yatak kapasiteli Sporcu Kamp Eğitim Merkezi inşaatında incelemelerde bulunan bakan Çağatay Kılıç, daha sonra aynı kompleksteki futbol sahasında düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri açılış törenine katıldı.Törende konuşan Kılıç, bu yıl ikincisi organize edilen etkinlikler çerçevesinde ülke genelinde 81 ilde 10 bin spor kulübüne malzeme desteği sağladıklarını bildirdi.

      Bursa'da da 409 spor kulübüne malzeme yardımında bulunduklarını anlatan Bakan Çağatay Kılıç, "Spor kulüplerimize malzeme yardımının dışında mümkün olduğu kadar kaynaklarımızdan maddi yardımda da bulunmaya gayret ediyoruz. Bunu da gözardı etmememiz lazım. Buralarda biz sizlerle bir arada olduğumuzda çok fazlasıyla mutlu oluyoruz. Çünkü fazla söze gerek yok. Tesisler, nerede olduğumuzu çok iyi gösteriyor. Bu konuda da Bursa, kendisini şanslı addedebilir" diye konuştu.          
                               - "Amatör olmadan profesyonel olunmuyor"


          Duracak hiç vakitlerinin olmadığını vurgulayan Bakan Çağatay Kılıç, şöyle devam etti:

       "Çünkü AK Parti hükümetlerinin en önemli özelliği; 'Durmak yok, yola devam.' Biz durarak değil, koşarak çalışacağız. Yerel yönetimlerimizle ve bütün unsurlarımızla beraber sizlerin geleceğini hazırlamak için bugünden çalışıyoruz. Çünkü biz, bugün eğitiminizi, donanımınızı ve hazırlıklarınızı verebilirsek o zaman sizlerin gelecekte başarılı olması mümkün olacaktır. Sizlerin bugün elde edeceği donanımlar, işte onlar bundan 10, 15, 20 sene sonra ülkemizin daha büyük kalkınma hamleleri içinde olmasının garantisi olacaktır. 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarımızla Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın koymuş olduğu hedefler doğrultusunda, Başbakanımız ve Sayın Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu'nun gece gündüz çalışmasıyla bizlere vermiş olduğu talimatlarla gece gündüz demeden yolumuza devam ediyoruz. Unutmayalım; amatör olmadan profesyonel olunmuyor."

Kılıç, amatör spora desteklerinin artacağını söyleyerek, bu kaynakların sporculara aktarılacağını belirtti. Bakan Çağatay Kılıç, bunun sözünü verdiğine değinerek, "Bizim özelliğimiz; verdiğimiz sözü tutmamızdır" ifadesini kullandı.

         Daha sonra Kılıç, amatör spor kulüplerinin temsilcilerine malzemelerini teslim ederek sporcularla fotoğraf çektirdi.

        Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencileri, yanlarına gelen Kılıç'a, İstiklal Marşı'nı işaret diliyle okudu. Bakan Kılıç, aynı komplekste yer alan Osmangazi Gençlik Merkezi'nde de incelemelerde bulundu.

          NAMIK AZGIN 


 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2014, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174