ÖĞRENCİLER KİTAP OKUTMAK İÇİN TOPLANDI

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi öğrencileri, Bafra Cumhuriyet Meydanı'nda kitap okuma eylemi yaparak, dikkatleri üzerlerine çektiler.

ÖĞRENCİLER KİTAP OKUTMAK İÇİN TOPLANDI
banner195

       Altınkaya Anadolu Lisesi öğrencileri, vatandaşları kitap okumaya teşvik etmek amacıyla, Bafra Cumhuriyet Meydanında bir araya gelerek, kitap okudular.

       Günümüzde kitap okurlarının sayısının azaldığını fark eden genç öğrenciler, kitap okumak için zaman ve yer bulamadığını ifade eden insanlar için ve  kitap okuyan insan sayısını arttırmak ve özendirmek için Bafra Cumhuriyet Meydanında  öğretmenleri Nihal Karataş önderliğinde, kitap okuma etkinliği düzenledi.

                  31 ÖĞRENCİNİN KİTAP OKUYUCU İLGİ GÖRDÜ
     Etkinliğin amacı ile ilgili açıklama yapan Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Nihal Karataş, “ Okulumuzun 10.C Sınıf öğrencileri ile  yaptığımız bu etkinlikte, Bafra’mızda kitabın her yerde okunabileceği mesajını vermek istiyoruz.  İnsanların genellikle şikâyet ettiği şey kitap okumak için zaman bulamamaları oluyor. Ancak dinlenmek için oturdukları park, yolculuk ettikleri bir otobüs, öğrencilerimizin okullara gelmek için kullandıkları servislerimiz kitap okumak için kullanılabilecek alanlardır. Yabancı ülkelerde insanların şehir metrobüslerinde bile kitap okuduklarını görüyoruz ama bizim ülkemizde bu manzaralara rastlayamıyoruz. Bafra’mızda bir parkta bir oyun bahçesinde,  her hangi bir bankta bile kitap okunabileceğini göstermek istiyoruz. Öğrencilerimizle bunun için buradayız. İnşallah bu bizim için bir adım olur. Bundan sonra farklı alanlarda etkinliğimiz Altınkaya Anadolu Lisesi olarak devam edecek ve her alanda kitap okunabileceğini halkımıza anlatmaya çalışacağız. Bu etkinliğimize devam edeceğiz”  dedi.
     Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi 10-C Sınıfı Öğrencisi  Yunus Emre Aksoy, “Günümüzde kitap okurlarının sayısı çok fazla azaldı ama gördüğünüz gibi yolculuk yaparken, oturduğumuz yerlerde kitap okuna bileceğini göstermek için burada toplandık. İnsanların gereksiz bahanelere sığınmadan kitap okumaya devam ederek hem kendileri hemde kültürleri açısından böyle bir etkinlik düşündük. Bizde bu amaçla bugün meydanda toplandık ev bunu göstermek istiyoruz. İnşallah insanlara örnek olur ve bazılarının aklına meydanda otururken kitap okumak gelir” diye konuştu.
      Öğrencilerden Haluk Şevki Koç ise,”Biz burada sadece Bafra için değil bütün Türkiye için toplanmış bulunmaktayız.  Arkadaşlarımıza, kardeşlerimize, amcalarımıza, büyüklerimize kitap okumayı alışkanlık haline getirmek için burada toplandık” şeklinde konuştu.

NAMIK AZGIN  Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2014, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174