SAMSUN'A HIZLI TREN MÜJDESİ

Vali Şahin: "Sayın Başbakanımız Ankara, Çorum, Amasya ve Samsun hattında hızlı tren yapılacağı müjdesini verdi. Bu gerçekten çok sevindirici bir haber"

SAMSUN'A HIZLI TREN MÜJDESİ
banner195

Vali Şahin: "Sayın Başbakanımız Ankara, Çorum, Amasya ve Samsun hattında hızlı tren yapılacağı müjdesini verdi. Bu gerçekten çok sevindirici bir haber"

Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Sayın Başbakanımız Ankara, Çorum, Amasya ve Samsun hattında hızlı tren yapılacağı müjdesini verdi. Bu gerçekten çok sevindirici bir haber." dedi.

Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile iş adamlarıyla bir kafeteryada bir araya geldi.

Burada konuşan Şahin, Başbakan Binali Yıldırım'ı dün Amasya mitingi öncesinde Merzifon Havalimanı'nda karşıladıklarını anımsattı.

Bu sırada Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile görüştüklerini aktaran Şahin, "Sayın Bakanımızı Medikal Aletler Meslek Lisesi ile ilgili Samsun'a davet ettik. Eğer biz gelişmiş ülkeler seviyesine çıkacaksak çok iyi eğitim vermemiz gerekiyor. Bunun yöntemi de okul, eğitim, öğretmen, aile. Bunları bir araya getirebilirsek başarılı oluruz. Bunun için Samsun'da ikili öğretim yerine tekli öğretime geçmek için kendilerinden izin istedik." diye konuştu.

Devrin hız devri olduğunu vurgulayan Şahin, "Sayın Başbakanımız Ankara, Çorum, Amasya ve Samsun hattında hızlı tren yapılacağı müjdesini verdi. Bu gerçekten çok sevindirici bir haber. Bir saat on dakikaya Samsun’dan Ankara’ya gidip, geri gelinebilecek. Bu hem şehirdeki dinamikleri harekete geçirecek hem de ticareti çok önemli noktalara getirecektir." ifadesini kullandı.

Yılmaz da raylı sistemin üniversiteye kadar çıkacağını, ayrıca Samsun'a yeni bir arkeoloji müzesi kazandırmak istediklerini kaydetti.

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174