“GENCİZ BİZ PROJESİ” TANITILDI

Samsun’un Bafra hazırlanan, Bafra Ticaret ve Sanayi Odasının ortağı olduğu; sektörel yatırım alanlarında genç istihdamının desteklenmesine yönelik başlatılan ‘Genciz’ projesi Bafra basınına tanıtıldı.

“GENCİZ BİZ PROJESİ” TANITILDI
banner195

Bafra İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü ve Proje Yürütücüsü- İmza Yetkilisi Ahmet Gencay ile Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar’ın birlikte düzenlediği basın toplantısında “GENCİZ PROJESİ” ile ilgili bilgiler verdi.

Bafra, AlaçamYakakent ve 19 Mayıs ilçelerinde uygulanacak olan projede 15-29 yaş arası işsiz gençlere girişimcilik, genel beceri eğitimi ve mesleki kurslar verilerek genç istihdamını desteklemek ve genç işsizlik oranını azaltmak hedefleniyor.

Bafra Dönerhan restorantta yapılan tanıtım toplantısında proje hakkında bilgi veren Bafra İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Gencay GENCİZ PROJESİ’ nin 01 Mart 2016 tarihinde başlayıp 28 Şubat 2017 tarihinde biteceğini ve bütçesinin 294.643 Euro olduğunu söyledi. “Genç kadınlar ve engelli gençlere öncelik verilmesi koşuluyla en az ilköğretim mezunu işsiz 15-29 yaş arası 100 gence mesleki beceri ve girişimcilik becerilerinin arttırılması yoluyla iş bulma ve öncelikli sektörlerde iş kurmalarını desteklemek,  Genel beceri ve girişimcilik kursu alan gençler arasında 40 gencin mesleki kurslarla eğitilmesi yoluyla tekstil sektöründe 3. Seviye mesleklerden dokuma konfeksiyon makineci olarak istihdamlarına katkıda bulunmak, mesleki kurslara katılan ve işe oryantasyon-staj eğitimi alan gençlerin kısa vadede en az yüzde 50sinin istihdamını sağlamak, işsiz gençlere iş kurma, mesleki danışmanlık ve kariyer rehperliği ile işe yerleştirme ve izleme hizmeti vermek projemizin özel hedefi olduğunu ifade etti.

Gençlere evde oturmamaları konusunda çağrı yapan Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar, “Lütfen gençlerimiz evde oturup iş beklemesinler. Evde oturan kimseye iş vermezler. Merdivenin basamakları birer birer çıkılır. Gençler lütfen gelip kısmetlerini arasınlar. İş arasınlar, nasiplerini İşkur’dan Çıraklık Eğitim Merkezinden arasınlar ama mutlaka arasınlar. Bakın çok güzel imkanlar var. Çıraklık Eğitim Merkezinin projesi Avrupa Birliği Fonlarından kazandırılan çok önemli bir projedir. Lütfen bu proje kriterlerine uyan insanlar gelsinler ve birer meslek sahibi olsunlar.”ifadelerinde açıklamalarda bulunan “Göksel Başar; Bölgemizin ekonomik, Sosyal açıdan kalkınması ve gelişmesi için yapılan her türlü projeye ve faaliyete desteklerinin devam edeceğini Bafra Ticaret ve Sanayi Odası olarak Baframıza ve bölgemize katkı sağlayacak her türlü projenin öncüsü ve paydaşı olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Oktay BÜLBÜL  


Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2016, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174