ÖNCE ÇOCUKLAR İYİLEŞSİN…

Ramazan Bağışlarınızla Fitre ve Zekâtlarınızla ÖNCE ÇOCUKLAR İYİLEŞSİN…

ÖNCE ÇOCUKLAR İYİLEŞSİN…
banner195

Ramazan ayında yoksul bir aileyi doyurmak, hasta bir çocuğu iyileştirmek, gözü yaşlı bir anneyi gülümsetebilmek ibadetlerin en güzelidir. 

LÖSEV olarak biz diyoruz ki;

BİR ÇOCUĞUN HAYATINDAN VE SAĞLIĞINDAN DAHA DEĞERLİ BİR ŞEY OLAMAZ. BU NEDENLE FİTRE VE ZEKÂTLARINIZ, RAMAZAN BAĞIŞLARINIZ ÇOCUKLARIMIZIN İYİLEŞMELERİ VE HAYATA SIMSIKI SARILMALARI İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR. 

LÖSEV onbinlerce lösemili çocuğumuzu parasız tedavi ediyor, Ramazanda Binlerce Aileye Gıda ve İhtiyaç Kolileri Ulaştırıyor;

Ramazan ayı boyunca Türkiye genelinde 20.000’i aşkın lösemili ve kanserli çocuk ve ailesine,içerisinde gıdadan giysiye, kırtasiyeden oyuncağa pek çok ihtiyaç malzemesi bulunan yardım kolileri ulaştıracak. Bu yardımlar Ramazan ayı ile sınırlı kalmıyor, her ay evlerine kadar gıda paketlerini götürüyor, temel ihtiyaçlarını karşılıyor, maddi yardımlar veriyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da, yardımlaşma duygusunun farklı bir anlam kazandığı Ramazan ayı boyunca tüm ailelerini kucaklayacak vebağışçılarının destekleriyle lösemili çocukları ve aileleriniyalnız bırakmayacak.

 

Türkiye’nin Dört bir yanındaki Aileler Geleneksel LÖSEV İftar Yemeklerinde Buluşuyor;

Ekonomik zorluklar içinde uzun ve pahalı bir tedavi sürecinden geçenlösemili çocuklar ve ailelerine yalnız olmadıklarını hissettirmek, bir araya gelerek moral kazanmalarını sağlamak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında iftar yemekleri düzenleyecek. LÖSEV Ramazan Ayı boyunca binlerce lösemili çocuk ve ailesini iftar yemeklerinde buluşturarak onlara hem moral verecek, hem sıkıntılarını yakından dinleyerek çözümler yaratacak.

 

LÖSEV İyilikler Tırı Ramazanda Hız Kesmeden Yola Devam Ediyor;

Yardım kolileri yüklü LÖSEV İyilikler Tırı da ailelere ihtiyaçlarını ulaştırmak üzere Türkiye’nin dört bir köşesinigezerek yardımlarını birinci elden ulaştırıyor. Bayramlıklarını ve diğer ihtiyaçlarını kendileri seçme imkânı bularak gönüllerince temin edebilen lösemili çocuklar kadar kardeşlerinin ve tüm ailenin yüzügülüyor. LÖSEV YardımTırında ailelerin iğneden ipliğe her türlü ihtiyacına cevap verecek ürün bulunuyor.

İlinizde LÖSEV İyilikler Tırını gördüğünüz noktaya siz de bağışlarınızı iletebilir, lösemili bir çocuğa yardım elinizi uzatabilirsiniz.

Bu Ramazan Siz de Bir Koli Hediye Edebilirsiniz… 

Bu Ramazan Sizde Lösemili Çocuklarımıza Koli Koli Mutluluk Hediye Edebilirsiniz;

Ramazan ayı boyunca iletilmek üzere birçok temel ihtiyacın yer aldığı koli seçeneklerinde kuru gıdadan et ve et ürünlerine kadar birçok çeşit bulunuyor. LÖSEV’e kayıtlı ailelere gönderilmek üzere “Ben de bir koli almak istiyorum” diyorsanız; 

·         Acil Yardım Kolisi,

·         Küçük Aile Kolisi,

·         Büyük Aile Kolisi,

·         Sağlıklı Sevinçli Aile Kolisi,

·         Mutlu Aile Kolisi,

·         Orta Aile Kolisi

 

olmak üzere hazırlanan bağış kolisi seçeneklerine yönelik detaylı bilgilere  www.losev.org.trsitesinden ulaşabilir, yardımlarınızı iletebilirsiniz. 

 

2010-2015 yılları arasında lösemili ve kanserli çocuklarımıza toplam 72.067.112.49 TL (Yetmiş iki trilyon altmış yedi milyar yüz on dört yüz doksan bin lira-eski TL ile)  yardım ulaştırıldı; LÖSEV Devletten destek almadan kamu yararına çalışan vakıf statüsündedir.

Sizlerde bu Ramazan Ayında Türkiye’deki tüm banka şubelerinden, PTT şubelerinden, telefonla arayarak, tüm faturalı hatlardan 3406’ya boş bir SMS göndererek veya www.losev.org.tr üzerinden bağış seçeneklerini inceleyerek çocuklarımıza birer umut bağışlayabilirsiniz.

 

ÖNEMLİ UYARI:

LÖSEV asla sokakta para toplamaz. Para ile gazete, dergi satmaz. Evinize, işyerinize gelerek bağış istemez. Kendilerini acındırarak sizi sömüren kişileri 155 Polis İmdat veya LÖSEV telefonlarına ihbar ediniz ve yakalatınız.

 

LÖSEV 
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174