Vezirköprü'de 358 m2 arsa icradan satılıktır

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Vezirköprü'de 358 m2 arsa icradan satılıktır
banner195

T.C.
VEZİRKÖPRÜ
İCRA DAİRESİ

2014/2085 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Samsun ili Vezirköprü ilçesi Taşkale mahallesi 615 ada 61 nolu parselde kayıtlıdır. Taşınmaz 358,64m2 alanlı arsa olup, üzerinde tek katlı yığma cinsinde tuğla duvarlı samanlık mevcuttur. Samanlık 45,45 m2 alanlı, 15-20 yıllık, saç çatılı, sıvasız ve ahşap kapılıdır. Taşınmaz 714 sokağa cepheli, köşe başında, çevresinde 3 katlı konut olarak yapılmış binalar bulunmaktadır. Taşınmazın hemen önünde asfalt kaplamalı imar yolu mevcuttur.Taşınmaz belediyenin bütün hizmetlerinden yararlanmaktadır. Köprülüler caddesine, kaymakamlık binasına, belediyeye, şehir merkezine yaya veya her türlü araçla ulaşımı mümkündür. Taşınmaz topoğrafik olarak düz arsa yapısına sahip olup üzerine her türlü inşaat yapılabilir niteliktedir. Arsa üzerine imar durumu dikkate alındığında 122 m2 alan üzerine 3 katlı bina yapılabilmektedir. Taşınmazda alt yapı yol, elektrik, su, telefon internet, doğalgaz gibi hizmetleri vardır. Taşınmaz üzerinde 1 adet dut ve 1 adet erik ağacı bulunmaktadır. Taşınmaz imarlı bir arsadır.
Adresi : Samsun ili, Vezirköprü ilçesi, Taşkale mah., 615 ada, 61 parsel
Yüzölçümü 358,64 m2
İmar Durumu Vezirköprü Taşkale Mah., 615 ada, 61 parsel nolu taşınmaz imar planında konut alanında ayrık nizam 3 kata isabet etmektedir.
Kıymeti 314.427,00TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 17/03/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü 15/04/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Vezirköprü Adliyesi 1. kat Toplantı odası -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/2085 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 19:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174