BAFRA'DA DA ŞEHİR ALT YAPISINA ÖNEM VERİYORUZ

Bakan Çağatay Kılıç: Bafra için yaptıkları çalışmalar hakkında değerlendirmeler de bulundu.

BAFRA'DA DA ŞEHİR ALT YAPISINA ÖNEM VERİYORUZ

Türkiye’nin dört bir yanına önemli yatırımlar yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı, Samsun’un Bafra İlçesi’nde de önemli  tesisler inşa etti. 5 bin kişi kapasitesi Bafra Stadyumu, Yarı Olimpik Yüzme havuzu ve 2 bin kişi kapasiteli Bafra Spor Salonu, artık Bafralı vatandaşlara hizmet veriyor. 

Samsun’un Bafra İlçesi, AK Parti iktidarları döneminde birçok alanda olduğu gibi sportif anlamda da önemli yatırımlar kazandı. Maliyeti 9 milyon 972 bin 986 lirayı bulan 5 bin kişi kapasiteli Bafra Stadyumu, 30 aralık 2014 tarihinde  hizmete açıldı. Bafra Stadyumu’nun yanı sıra,

ihalesi 4 Ekim 2011 tarihinde yapılan 2 bin kişi kapasiteli Bafra Spor Salonu, 7 Kasım 2013 tarihinde tamamlanarak Bafralı vatandaşların hizmetine sunuldu. 7 bin 80 metrekarelik bir inşaat alanına yapılan tesiste 8 adet sporcu soyunma odası, 4 adet hakem odası, 1 adet ilkyardım odası, 1 adet doping kontrol odası, basketbol, voleybol, hentbol, güreş ve boks oyun alanlarının yanı sıra, 3 adet de antrenman salonu bulunuyor.  Proje maliyeti 8 milyon 200 bin lirayı bulan spor salonu, özellikle gençlerin spor yapabilmeleri için önemli bir tesis konumunda. 

500 seyirci kapasitesi olan Bafra Yarı Olimpik Yüzme Havuzu da bu tesislerden bir tanesi. İhalesi 4 Ekim 2013 tarihinde yapılan havuz, 18 Temmuz 2015 tarihinde tamamlandı. Bu tarihten itibaren faaliyete giren havuzun maliyeti 5 milyon 500 bin lira oldu. 5 bin 155 metrekare inşaat alanına sahip Bafra Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun içerisinde 1 adet 6 kulvarlı yarı olimpik havuz, 1 adet çırpınma havuzu, 2 adet sporcu soyunma odası, 2 adet hakem odası, 2 adet antrenör odası, 1 adet sauna, 1 adet fitnes salonu bulunuyor.  

Ayrıca Bafra İlçesi Balıklar Mahallesi’nde 25x40 metre ebatlarındaki halı saha ve soyunma odası inşaatı da devam etmekte. Bu tesis de önümüzdeki nisan ayından itibaren Bafralı vatandaşların kullanımına açılacak.

Bakan Çağatay Kılıç:

BAFRA'DA DA ŞEHİR ALT YAPISINA ÖNEM VERİYORUZ                                     

Sporun sağlıklı bir toplum olmanın ve sosyalleşmenin en önemli aracı olduğunu belirten Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, toplumda spor yapma kültürünü geniş kitlelere yaymayı hedeflediklerini ve çalışmalarını bu yönde sürdürdüklerini ifade etti. Milletin sporla ilişkisini izleyici olma konumundan çıkarıp aktif ve katılımcı bir konuma dönüştürmek istediklerini de ifade eden  Bakan Çağatay Kılıç,sözlerini şöyle sürdürdü:

 "Diğer illerimizde ve ilçelerimizde olduğu gibi  Bafra ilçemizde de Halkımızın özellikle de gençlerimizin spor yapma alışkanlığı edinebilmesine imkan sağlayacak şehir altyapılarına önem veriyoruz. Şu anda kullanım ya da inşa aşamasında olan tesislerimiz bunun en  güzel kanıtıdır. Samsun'un  hem tarihimiz açısından hem de AK parti iktidarları açısından çok ayrı bir önemi var.Atatürk Milli Mücadeleye buradan başladı.Samsun Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluşuna öncülük etti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı için ilk yola Samsun'dan çıktı.Başbakanımız Ahmet Davutoğlu  başbakan  olur olmaz ilk ziyaretini  Samsun'a yaptı.İktidara giden seçim mitinglerinin ilkini hep Samsun'dan başlattık. Ben  4 dönemdir  TBMM'de Samsunluları temsil ediyorum. bu vesile ile  Bafralı kardeşlerimize de şükranlarımı sunarım.Bizi hiç bir zaman yalnız bırakmadılar."   

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2016, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER