BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ: “MASUM İLE TERÖRİSTİ AYIRMAK ŞART”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, masum ile teröristin ayrılması gerektiğinin şart olduğunu söyledi.

BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ: “MASUM İLE TERÖRİSTİ AYIRMAK ŞART”
 ‘SÖZDE DEMOKRASİ, BARIŞ, İNSAN HAKLARI’

  IŞİD’in Ayn - el Arap’taki saldırıları nedeniyle Türkiye’nin çeşitli illerinde yaşanan şiddet olayları ve protesto eylemlerine yönelik açıklama yapan BBP lideri Destici, “Sözde demokrasi, barış, insan hakları, kardeşlik diyeceksiniz, fiiliyatta yandaşlarınızı şiddete, isyana ve kalkışmaya çağıracaksınız. Bu ne yaman bir çelişki ve kandırmaca.

‘ŞİDDETLE KINIYORUM’

  Destici, “Ülkemiz genelindeki şiddet olaylarını, askerimize, polisimize, bayrağımıza, milli ve manevi değerlerimize, vatan bütünlüğümüze millet birliğimize yapılan alçakça saldırıları şiddetle kınıyorum.”

‘ACİL ŞİFALAR’

Bölücü vatan hainlerinin, din düşmanlarının yaptığı saldırılarda yaralanan güvenlik güçlerimize Rabbimden acil şifalar diliyorum.” Dedi.

‘MİLLETİMİZ PROVAKASYONLARA GELMEMELİ’

  Destici, “Milletimize çağrımız ise asla provokasyonlara gelmemeliyiz. Özellikle bölgede yaşayan milli ve manevi değerlerimizin yanında duran imanlı, vatansever, milletperver, Kürt kardeşlerimize sesleniyorum. Biz Allah’ın emri ile bin yıldan fazla bir zamandır birbirimize bağlanmışız. Bölücülerin, hainlerin, ateist terörist grupların oyunlarına gelmeyin. En ağır bedeli size ödetecekler. Bakın Arap dünyasına. Yüz yıl önce bu oyuna geldiler. Hala kan ve gözyaşından, kaostan, iç savaştan kurtulamıyorlar. Hükümet'e çağrımız bu olaylara artık müsamaha etmeyiniz ve gereğini yapınız. Batsın sizin çözüm süreciniz, büyükşehir yasanız. Sonuç ortada. Siz değil bugüne kadar devletin yanında duran vatandaşlarımız bedel ödüyor. Bölücüler Işid'i bahane edip Türkiye'yi yakıp, yıkıyor bazı illerimizde kalkışma yapıyorlar. Devlet hiç bu kadar aczi yet içine düşmemişti.” Diye konuştu.

 

 

‘BÖLÜCÜLERE FIRSAT VERMEYİN’

Destici son olarak, “Türkiye; Türkmen, Kürt, Arap zorda kalmış bütün kardeşlerimize yardım etmelidir. Lâkin bölücülere fırsat vererek ve işbirliği yaparak değil. Dün Esed'le işbirliği yapanlar (pyd-pkk) bir taraftan Türkiye'den medet umarken, öbür taraftan yakıp yıkıyor. Niyetleri asla üzüm yemek olmadı. Bizimde yüreğimiz Irak ve Suriye'de ki masum ve mazlum Türkmen, Arap, Kürt kardeşlerimiz için yanıyor. Lâkin masumla teröristi ayırmak şart. Türkiye özellikle terörist grupların ve batılı güçlerin oyununa gelerek Ortadoğu bataklığına saplanmamalıdır. Çok dikkatli, titiz ve öngörülü bir politika izleyerek hem Suriye ve Irak’ın toprak bütünlüğünün yanında durmalı hem de milli güvenliğimizi asla gözden kaçırarak tehlikeye atacak adımlardan uzak durmalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 17:31

Haydar Yıldırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174