BAFRA’DA ‘SPORUN ÖNEMİ’ ADLI SEMİNER DÜZENLENDİ

Bafra Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü Bafra Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Toplantı Salonunda, vatandaşlara ‘sporun önemi’ adlı seminer düzenledi.

BAFRA’DA ‘SPORUN ÖNEMİ’ ADLI SEMİNER DÜZENLENDİ

     Bafra Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü spor uzmanı ve Antrenör Tamer Turan, toplum açısından sporların yararları, toplumda spor yapma nedenleri ve sporun fiziksel ve psikolojik faydaları hakkında bilgi verdi.

    Bafra Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü Badminton Antrenörü Deniz Balçık ise, sporun sağlık açısından yararları hakkında bilgiler aktardı.   

    Bafra Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Osman Şenocak,”Sinirsel ve ruhen insanlarımız stresli günler yaşadı, yıprandı. Bizde vatandaşlarımıza Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak, sporun ve spor yapmanın önemi, sporun insana, topluma, vatandaşa faydası hakkında bilgiler verdik. Sporun bildiğimiz gibi tabi birçok alanda zihinsel, psikolojik, fiziksel her türlü faydası vardır. Tabi sporun dalarlıda vardır. Sporun branşlarını da geniş olarak vatandaşımıza anlattık. İnsanlarımızı artık bu stresli dönemden, ruh bozukluğundan, her türlü olumsuzluklardan kurtulması için vatandaşlarımızı spora davet ettik. Gelen vatandaşlarımızı her zaman bekliyoruz” dedi.       

            NAMIK AZGIN 
 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2015, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174