BAŞKAN VAR ,’ TERÖR ÖRGÜTÜ VE ELİ BAŞI OLAN ABDULLAH ÖCALAN ASILSIN’

Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Var ,terörist başı, eli kanlı bebek katili olan İmralı canisinin idam edilmesini istedi.

BAŞKAN VAR ,’ TERÖR ÖRGÜTÜ VE ELİ BAŞI OLAN ABDULLAH ÖCALAN ASILSIN’

     Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Yönetim Kurulu  Başkanı Saadet Var ,”terörist başı, eli kanlı bebek katili olan İmralı canisinin idam edilmesini "Terör örgütü üyeleri hakkında 24 saat içinde idam kararı çıkmasını ve idamla yargılanmaları için TBMM’de terör örgütünün ağzıyla konuşan milletvekilleri hariç tüm siyasi partilerin milletvekillerinin taşın altına elini sokarak ettikleri yemine sadakatle terörün bitirilmesine yönelik her türlü adımı atmalarını beklemekteyiz” dedi.

     Bafra Asri Mezarlık Garnizon Şehitliği'nde  basın açıklama yapan Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği’nin 100. Kuruluş Yıldönümü ve Özel Şeref Günü dolayısıyla basın açıklamasını yayınladıkların belirten Başkan Var ,”Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği;  1915 yılında dönemin Harbiye Nazırı Enver Paşa’nın talimatıyla; Çanakkale’den ve diğer cephelerden gelen yaralı gazilere yardım etmek için kurulmuştur. 1983’te çıkan 2847 sayılı kanunla da askeri kökenli dernekten biri olmuştur” dedi.

       Cumhuriyetimizin kurucusu ebedi başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 26 Ağustos 1922’de büyük taarruzu başlatarak bu cennet vatanı düşmanlardan kurtarmayı başarmış ve cumhuriyetimizin temellerini atiğini dile getiren Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Var,” 26 Ağustos 1071 Malazgirt zaferi, 26 Ağustos 1922’de başlayan büyük taarruzun 30 Ağustos 1922’de Türk ordusunun kesin zaferi ile sonuçlanması ve 26 Ağustos derneğimizin kuruluş ve özel şeref günüdür. Bu günün önemi Türk Milleti için çok büyüktür.Ülkemizde bir başka derneğe verilmeyen özel şeref günü yalnızca Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği’ne verilmiştir. Bu yüzden mutluyuz ve gururluyuz” diye konuştu.

           ‘ACILARIMIZIN TEKRAR CANLANMASINA NEDEN OLUYOR’

        Son zamanlarda artan terör saldırıları nedeniyle bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan şehitlerimiz dolayısıyla bu sene 26 Ağustos Özel Şeref Kutlamaları derneğimizin Genel Merkezi tarafından iptal edildiğini vurgulayan  Başkan Var,”Bizler; bağımsızlığımız, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, bayrağımızın ilelebet dalgalanması, Cumhuriyetimizin bekası için canımız ve kanımız uğruna görevlerimizi yerine getirerek şehitler verdik gazi olduk. Bu topraklar binlerce yıldan beri süre gelen Türk topraklarıdır. Bedeli kanla ödenmiştir. Bu toprakları bölme hayali kuranlar, her şeyden önce bu bedeli ödeyeceklerdir. Her gün bir şehidimizin acısını yaşayamadan diğer bir şehidimizin gelmesi acılarımızın tekrar canlanmasına neden oluyor. Artık yeter diyoruz. Bizim olmazsa olmazlarımıza, terörden dolayı gazi olan ve canını kaybeden şehit yakınlarımızın duygularına hassasiyet göstererek, rencide etmeden, bizlerin ödediği bedellere saygı göstererek, bundan sonraki kanın durması için bir an önce terörün bitirilmesini istiyoruz ”şeklinde konuştu.

  ‘ ÖRGÜTÜNÜN BİTİRİLMESİYLE SONUÇLANACAĞINDAN EMİNİZ VE GÜVENİMİZ TAMDIR’

        Bölücü terör örgütü Pkk’nın bitirilmesine yönelik her türlü operasyonların azim ve kararlılıkla sonuna kadar bedeli ne olursa olsun devam etmesini isteyen Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Yönetim Kurulu  Başkanı Saadet Var,”Temsil ettiğimiz Şehit aileleri ve gaziler olarak ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunların, yapılan hain planların boşa çıkacağını  Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı güçlerimiz marifetiyle yürüttüğü bu onurlu mücadelenin terör örgütünün bitirilmesiyle sonuçlanacağından eminiz ve güvenimiz tamdır. Tüm terör örgütleri el birliği içinde birleşip saldırsalar dahi vatanını korumak için tüm varlığını tarih boyunca ortaya koyan bu milletimizi korku ve kararsızlık içinde göremeyeceklerdir. Üzülerek kutlayamadığımız 26 Ağustos Özel Şeref Gününde; Başta Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemizin bağımsızlığı için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle saygıyla anarken hayattaki gazilerimize uzun ve sağlıklı ömürler dileriz. Şehit aileleri ve gaziler olarak ülkemiz için fedakârlık yapmaya her zaman hazırız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. En son terörist yok edilinceye kadar bu mücadelenin bedeli ne olursa olsun yapılması gerektiğini içimiz kanda ağlasa şehit de versek yapılması gerektiğine inanmaktayız. Başımız sağolsun. Vatan sağolsun’’dedi.

      Programın sonunda Şehitlerimiz için kuranı kerim okundu.

        Köksal ÖNER

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2015, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174