BAFRA’DA ÇİFTÇİLERE TEBLİĞ EDİLDİ

Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Bafra Ziraat Odası Başkanlığı toplantı salonunda Kırsal Kalkınma Yatırımlarının desteklenme programı vatandaşlara anlatıldı.

BAFRA’DA ÇİFTÇİLERE TEBLİĞ EDİLDİ
banner182

TARIM BAKANLIĞINDAN ÇİFTÇİLERE YÜZDE 50 HİBE


Bafra Ziraat Odası konferans salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına çok sayıda Ziraat Odası üyesi ve çiftçi katıldı. Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü nezdinde gerçekleştirilen konferansta program içeriği ve başvuru koşulları anlatıldı.

Programa Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Dursun, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, ziraat odası üyeleri ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Toplantıya konuşmacı olarak Fatma Kuğu, Bahadır Sağanak ve Gökay Özbıçak katıldı.

Toplantıda konuşan konuşmacılar programın amacını şu sözlerle belirtti. “Programda belirtilen yatırım konularını gerçekleştirmek üzere hazırlanacak proje başvuruları gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılır.

Bu tebliğin amacı, doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunu sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması, kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamak için yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirlemektir.” 

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174