SAMSUN'DA BİR BAFRA VAR, SAMSUN İÇİN VAR

BAFRA'YI SEVENLER, KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİLER.

SAMSUN'DA BİR BAFRA VAR, SAMSUN İÇİN VAR

 Bafrayı sevenler,kahvaltıda bir araya geldiler.Sorunların masaya yatırılmasının beklendiği toplantı AVM gerçekleşti.

Samsun'un Bafra ilçesinde Bafra için Hepimiz İnisiyatif grubu tarafından Samsun'daki Bafralıları bir araya getirmek amacıyla kahvaltı düzenlendi.
Çelik AVM 'de düzenlenen kahvaltıya AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, MHP Bafra İlçe Başkanı Abdurrahman Çamaş, işadamları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Bafra İnisiyatifi Dönem Sözcüsü Av. Murat Bölükbaşı, yaptığı açılış konuşmasında sivil toplum örgütlerinin önemine değindi. Bölükbaşı, "Sivil toplumun yaygın olduğu toplumlarda işler daha kolay görülür. Sivil toplum, toplumun sesidir, gözüdür, kulağıdır. Sivil toplum dayanışmayı ve gönüllülüğü temsil eder.Bafra için hepimiz sivil inisiyatif olarak da her zaman Bafra'nın Samsun'un sesi, kulağı ve gözü olmaya çalıştık. Bunu yaparken de birlikteliği dayanışmayı ve gönüllülüğü temel aldık. Burada bulunmamızın amacıda bu güzel birliktelikten acaba Samsun'da da bizimle birlikte yürüyecek bir sivil toplum örgütünün oluşup oluşmayacağı konusunu sormak, buna cevap aramak ve Samsun'da bir Bafra var" dedi.

banner166
Bafra ile ilgili hazırlanan slayt gösteriminin ardından konuşan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Bir şehir bütün potansiyelleriyle beraber kalkınması, gelişebilmesi için bütün sivil toplum unsurlarıyla şehre enerji katacak herkesle birlikte hareket ettiğinde hedeflerine ulaşır ve şehrine de hizmet etmiş olur. Bizde bu anlayışla kurulan Bafra için hepimiz sivil inisiyatifi, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti başkanlarıyla birlikte gündemimize aldık, Bafra için ne yapabiliriz diye bir çalışma başlattık. Yaptığımız toplantılarda 5 ana hedef seçtik. Hedeflerimizden birisi Bafra tarım ovası. Türkiye'yi besleyen önemli ovalardan birine sahibiz. Tarımda katma değeri nasıl arttırabilirizi çalıştık. Bununla ilgili çeşitli projeler hazırladık. İkinci olarak sanayi ile ilgili neler yapabiliriz. Üçüncü hedef olarak Bafra'nın turizm anlamında neler yapabileceğimizi, dördüncü olarakta turizm fakültemizin açılmasıyla bir de işletme fakültesinin de onayı YÖK'ten çıktı. Kızılırmak Üniversitesini nasıl ilçemize kazandırabiliriz? Bu hedeflerimize ulaşmak istiyoruz. Beşinci olarak da eski yerleşim yerleri imar bakımından sıkıntılı. Bafra'nın kentleşmesi için ne yapabiliriz dedik ve Karadeniz Teknik Üniversitesi hocaları ve öğrencileri gelip burada çalışma yaptılar ve önümüze bir proje çıkartacaklar. Bu hedeflerimize ulaşmak için gayretli bir şekilde çalışıyoruz.Samsun'da olabiliriz, İstanbul'da olabiliriz , Ankara'da, Bursa'da, Tekirdağ'da her tarafta hemşehrilerimiz var. Bafra olarak yapıyoruz ama bizim bütün hedefimiz Bafra kalkınır, Samsun kalkınır, ülke kalkınır hedefimiz bu" şeklinde konuştu.
AK Parti Milletvekili Orhan Kırcalı, "Gün gerçekten birlik ve beraberlik günü. Son 4 yıl içerisinde Türkiye'mizde ikinci bir Kurtuluş Mücadelesi veriliyor. Bu mücadelede bizim en büyük değerlerimiz sizlersiniz. Bizim en büyük gücümüz bu halkın arasında ki birlik beraberliktir. İşte bugün burada bizde Bafralı hemşirelerimiz olarak bu birlik ve beraberliği gösteriyoruz. Büyük bir ova içerisinde çok güzel bir toprak üzerinde yaşıyoruz. Bu tarım arazimizi daha güzel bir şekilde değerlendirmeliyiz. Atadan, dededen kalma yöntemlerden vazgeçmemiz gerekiyor. Daha modern Türkiye'ye entegre olmuş tarım işletmelerini Bafra'ya kazandırmamız gerekiyor ve tarımı geliştirmemiz gerekiyor. Medikal OSB ve Sera OSB noktasında ki çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor ve bu çalışmaların sonuna geldik" diye konuştu. Kırcalı, turizm konusundaki gelişmeler hakkında bilgilendirme yaptı.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, "Biz Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmaya başladığımız günden itibaren buradan elimizi hiç çekmedik. Büyükşehir Belediyesi olarak ne yapmamız gerektiğini düşünüyoruz ve hayata geçirmeye çalışıyoruz.Siz değerli katılımcıların fikirleri önemli. Çünkü sizler bizim düşünemediğimiz , göremediğimiz önerileri getirirseniz bunları hayata geçirmekte hiç bir şekilde terettüp etmeyiz.Sizin getireceğiniz önerilerde Bafra'nın kalkınması olacak , Samsun'u muzun kalkınması olacaktır" dedi.
AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, "Bize diyorlar ki, Suriye'de orada burada ne işimiz var diyorlar. Bizim ülkemize terör üreten her noktada işimiz var.Dünyanın öbür tarafından gelip o coğrafyada işi olanlara kimse bir şey sormuyor bize soruyorlar, bizim her yerde işimiz var. Bizim komşularımızla sulh ve barışı sağlamakla görevimiz, orada ki terör odaklarını da yok etmek görevimiz var.Bu konuda şehitlerimiz , gazilerimiz var, bunlar olacak. Biz bu toprakları kanla aldık burayı da kansız kimseye veremeyiz.Bütün herkesin bu topraklarda gözü var bizde gözü olanların gözüne bu toprakları sokacağız. Bizim yapamayacağımız hiç bir şey yok yeter ki birlik beraberlik içinde olalım" diye konuştu.
Kuş Cenneti ve Bafra Ovası'nın önemli bir tarım ovası olduğuna değinen Göksel, "Kuş Cenneti UNESCO'nun geçici listesine girdi. Bu Türkiye'yi aştı. Bunun kalıcı listeye girmesi için burayı koruyup geliştirmemiz lazım. Olumlu düşünürsek, olumlu yaparsak ve katma değeri yüksek ürünler üretirsek Samsun'un, Bafra'nın diğer ilçelerin kalkınmaması için bir sebep yok" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2016, 10:28
banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner162