Suluova'da "Çevre Ekseninde Şehirlerimiz Eşleşiyor" Projesi

AMASYA (AA) - Suluova Kaymakamlığı tarafından "Çevre Ekseninde Şehirlerimiz Eşleşiyor" Projesinin açılışı gerçekleştirildi. Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda konuşan Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz, Dışişleri...

Suluova'da

AMASYA (AA) - Suluova Kaymakamlığı tarafından "Çevre Ekseninde Şehirlerimiz Eşleşiyor" Projesinin açılışı gerçekleştirildi.

Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda konuşan Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz, Dışişleri Bakanlığı tarafından 2018 yılı içinde duyurusu yapılan "Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı" teklif çağrısına istinaden hazırladıkları projelerinin onaylanarak kabul edildiğini söyledi.

Proje kapsamında Suluova ile Letonya'nın Daugavpils şehrinin kardeş şehir olduğunu ifade eden Kanyılmaz, şunları kaydetti:

"Proje kapsamında çevresel sorunlar ekseninde karşılıklı kapasite geliştirme çalışmaları düzenlenecek, iyi ve örnek uygulamalar paylaşılacak ve yıl boyunca çeşitli çalıştay, seminer ve eğitim etkinlikleri düzenlenecektir. Yani Suluova ile Daugavpils şehirleri arasında bilgi ve deneyimler paylaşılacak, arada kalıcı köprüler ve dostluklar kurulacaktır."banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151