Bafra Kaymakamı Halis Arslan, “Çocuklarınızı Bu Salonlara Yönlendirin“

Bafra Kaymakamı Halis Arslan, "Çocuklarımızı ve gençlerimizi her türlü kötü şeylerden arındırmak için onları bu salonlara yönlendirmemiz lazım" dedi.

Bafra Kaymakamı Halis Arslan, “Çocuklarınızı Bu Salonlara Yönlendirin“
banner195

        Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Bafra Hüseyin Kurumahmutoğlu Gençlik Merkezinde antrenör ve beden eğitimi öğretmenleri ile bilgilendirme toplantısında bir araya geldi.

        Toplantıda antrenör ve öğretmenlere sıkıntılarını ve eksiklerini soran kaymakam Halis Arslan, “Risk altındaki bölgelerde çalışma yapan arkadaşlarımın çalışmaları benim için çok kıymetlidir. Çocuklarımızı her türlü sosyal risklerden korumak, sokağın tehlikelerinden arındırmak için onları kötü alışkanlıklardan korumak için en iyi terbiye spordur. En iyi terbiye sosyal ve kültürel faaliyetlerdir. Bu binalar, bu tesisler, Gençlik ve Spor bakanlığının bu tesisleri bunlar için yapılmıştır. Bedenen ve ruhen sağlıklı kişiler yetiştirmek için yapılmıştır. Bedenen ve ruhen sağlıklı kişiler olduğumuz zaman hiç bir şey bizi kötüye yönlendiremez. O bakımdan bu çocuklarımıza sizlerinde ekleyeceği çok şeyler vardır. Bildiklerinizi, tecrübe ve yeteneklerinizi bu çocuklara aşılayacaksınız. Sevgi elleri projesiyle ilgili çok büyük rakamlar istiyoruz. Rakamlar bizler için bir takdir bir alkış nedenidir. Bu sınıfın kapasitesi 40 kişi ise burada 3 kişi ile eğitim olmaz, sınıfları, salonları doldurmamız lazım. Nitelik, nicelik, kalite açısından uyuma ulaşmalıyız. Bu aynı zamanda sevap ve gönül işidir. Bu işler parayla yapılacak işler değildir. Bu işe yüreğinizi verirseniz, kalbinizi, beyninizi ve heyecanınızı verirsiniz. Özellikle siz arkadaşlarımdan rica ediyorum bu iş fedakarlık işidir bu bir özveri işidir. Bunu yapan arkadaşlarımı ben görüyor ve yakından takip ediyorum kendilerini çok yakında alkışlayacağım. Sporu ve sporcuyu seven bir kişi olarak sporu yaptıranı seviyorum. Onun içinde çocuklarımızı ve gençlerimizi her türlü kötü şeylerden arındırmak için onları bu salonlara yönlendirmemiz lazım” dedi.

      Toplantı sonunda Bafra Gençlik Merkezi çok amaçlı spor salonunu aktif olarak en çok kullanan ekip olan Bafra Akademispor’un minik voleybolcularını tebrik eden Kaymakam Arslan onlara spor çantası hediye ederek tebrik etti.

         NAMIK AZGIN 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174