BAFRA’DA KADINLAR İÇİN KURULAN EMEK PAZARINA YOĞUN İLGİ VAR

Bafra ilçesinde ev kadınlarının iş hayatına atılmalarını sağlamak amacıyla kurulan Kadın Emek Pazarı faaliyetlerine devam ediyor.

BAFRA’DA KADINLAR İÇİN KURULAN EMEK PAZARINA YOĞUN İLGİ VAR

        Bafra Kaymakamlığı, Bafra Belediyesi, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası'nın tarafından ortaklaşa olarak düzenlenen kadın emek pazarına Bafra’lılar tarafından yoğun bir ilgi gösteriliyor.

       5 ay önce Bafra Kaymakamı Halis Arslan’ın eşi Durdane Arslan, Bafra Belediye Başkanın eşi Şükriye Şahin ve Ticaret Sanayi Odasından Yasemin Yavuz Kınık bir araya gelerek ilçede bulunan girişimci bayanlara öncülük yapmak ve kendi ürettikleri ürünleri satmak üzere yapılan toplantı sonuçlarında ve yapılan yarışma neticesinde herhangi bir işe kayıtlı olmayanlar belirlenmişti.

      4 hafta önce ilk defa kurularak faaliyete geçen kadın emek pazarına yoğunluk oldukça yüksek seviyede Bafra Kaymakamı Halis Arslan’ın eşi Durdane Arslan Bafra Kadın emek pazarını ziyaret etti.           

      Ziyaret esnasında stantlarda bulunanlarla satışlar ve yer konuları hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulundular. Bu arada Bafra Ticaret ve Sanayii Odası adına Yasemin Yavuz Kınık’ta vardı.

     Gezi sonrasında açıklamada bulunan Durdane Arslan; “15 tezgahtan oluşan kadın emek pazarı güzel koordineli bir şekilde devam ediyor.  Haftanın 1 gününde yani Çarşamba günlerinde sabah saat: 8:00 ile akşam saat:19:00’a kadar kadın emek pazarında satışlar devam ediyor. Tezgâhlarda yoğun olarak hamur işi ürünlerimiz mevcut. Tezgâhlarda zamanla değişik çeşitliliklere yer verilecektir. Kadın emek pazarı geçen haftalara rağmen gün geçtikçe Bafralılardan yoğun bir ilgi görüyor. Satıcı seçimimizi Kaymakamlık ve Belediye'ye yapılan başvuruları değerlendirerek ve yemek yarışması yaparak seçtik. Seçimlerimizde her hangi bir işe kayıtlı olmayanlar belirlendi “dedi.

    Davetliler, tezgâhlarda satışa sunulan ürünlerin tatlarına bakıldı.

     NAMIK AZGIN


 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2015, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174