Medikal OSB Bafra'ya Kuruluyor

Sağlık Bakanlığı ilaç ve Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Grup Başkan Yardımcısı Dr. Ali Sait Septioğlu ve heyeti, Bafra OSB’yi ziyaret ederek, yapılacak olan Türkiye’nin ilk Medikal OSB’si için çeşitli inceleme ve temaslarda bulundu.

Medikal OSB Bafra'ya Kuruluyor

                        ÜLKENİN İLK MEDİCAL OSB’Sİ BAFRA’YA

      Bafra TSO Başkanı Göksel Başar, “Bu işten daha geriye dönüş yoktur. Türkiye’nin ilk Medical OSB’si Bafra'dadır” dedi.

      Sağlık Bakanlığı Türkiye Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkan Yardımcısı Dr. Ali Sait Septioğlu ve heyeti, Bafra Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar ve Samsun Mediküm Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Turan Özfurat ile yatırımcı üyeler eşliğinde inceleme gezisi yaptı.

               TÜRKİYE’NİN İLK MEDİKAL OSB BAFRA’YA HAYIRLI OLSUN
       Bafra Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirdikleri toplantıda karşılıklı fikir alış verişi gerçekleştirilirken, Bafra TSO Başkanı Göksel Başar ve yatırımcılar Bafra’nın Medical OSB’deki öneminden bahsettiler.

-“BİR VEYA İKİ YIL İÇİNDE BU İŞİN YAPILMASI GEREKİYOR”
       Toplantı sonrası açıklama yapan Türkiye Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkan Yardımcısı Dr. Ali Sait Septioğlu, “Sağlık Bakanlığı ilaç ve tıbbi cihaz kurumu olarak mevzuatları düzenleyen bununla ilgili regülâsyonları yapan bir kurumuz. Yani aktif olarak bu sürecin ilk noktasında biz varız. Ben Samsun’da daha önceki toplantıda da söyledim, ulusal bir yapılanmaya gidin, biz sizi ulusal bir yapılanmanın temsilcisi olarak kabul edelim ve tüm çalışmalarımıza da dahil edelim. Samsun tıbbi cihaz alanında tüm Türkiye’yi kendi kabuğu altındaki büyüklüğe ve yetkinliğe sahip” dedi.

        Bafra TSO Başkanı Göksel Başar ise,” Bafra Organize Sanayi Bölgesi(OSB) ikinci etabı, Medikal OSB olarak onaylanmıştır. Bundan geriye dönüş yoktur. Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Sağlık Müdürümüz ve yatırımcılarımız buradalar. Bu işin koordinasyonunda bundan sonraki aşamalarında neler olacak Sağlık Bakanlığı bu konuda yardımcı olup diğer bakanlıklarla koordinasyon kurulacak.  Bu işten daha geriye dönüş yoktur. Türkiye’nin ilk Medical OSB’si Bafra'dadır. Çet raporumuzda geldikten sonra bir basamak daha yol alacağız. Çok fazla yol aldık ama merdivenin bi kaç basamağı daha var. Bu konuda tereddüt dahi yoktur yani Türkiye’nin ilk Medical OSB’si burada kurulacaktır” diye konuştu. 

         NAMIK AZGIN 

 

0

Onaylı

0

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2015, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174